S jarem na vás může v autě číhat pohroma. Rady, jak jí zabránit

Praha - S příchodem letních měsíců nastává nepříjemné období nejen pro mnohé návštěvníky přírody, ale také pro řidiče a cestující v automobilech. Tedy především pro ty, co trpí alergií na pyly. A těch je čím dál tím více.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Ilustrační foto
doporučujeme

Republika je pokrytá žlutou barvou všudypřítomné řepky olejné, ve vzduchu poletuje ohromné množství pylu a v mnoha autech nastává pro alergiky hotové utrpení. Proč? Může za to nekvalitní nebo již nefunkční pylový filtr.

Jaká je vlastně funkce pylového filtru ve voze? "Pylový filtr zabraňuje průniku prachu, pylů, sazí a jiných nečistot do kabiny automobilu," říká Tomáš Svoboda, ředitel služeb Auto ESA a pokračuje: "Je proto nezbytně nutné udržovat pylový filtr v perfektním stavu a jeho včasnou výměnou udržet ve voze čistý vzduch bez alergenů."

Starý a nefunkční pylový filtr nejen že neplní svoji filtrační funkci, ale v případě zapnutí klimatizace se z něj do prostoru ve voze šíří velké množství alergenů a dalších škodlivých látek.

A jak se pozná, že je pylový filtr znečištěný? Na první pohled se to pozná podle znečištěné vnitřní části předního skla, na kterém vzniká těžko odstranitelný povlak. Dále se v kabině drží nepříjemné pachy, které vnikají do vozu během startování nebo průjezdem místa, kde se pach vyskytuje. Třeba tunelem nebo jízdou za traktorem. Vzduch v kabině ztěžkne a zvyšuje únavu řidiče. Do vozu se také dostávají alergeny, které způsobují slzení očí a další nepříjemné pocity nejen cestujícím, ale především řidiči, který tak může ztratit potřebnou koncentraci.

Loading...
Témata: auto | alergie
Vstupte do diskuze (2)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama