Poslední šance registrovat si auto. Jinak o něj definitivně přijdete

Praha - Pokud vlastníte vozidlo, které je v Centrálním registru vozidel pouze odhlášeno předchozím provozovatelem, musíte podat na úřad do konce června žádost o zápis vlastníka a provozovatele do registru silničních vozidel. Pokud to neuděláte, bude váš vůz trvale vyřazen z evidence a již nikdy ho nepůjde přihlásit.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Ilustrační foto

Provoz nepřihlášeného auta pak bude nezákonný a jeho majitel bude vystaven riziku vysokých pokut nebo náhrad škod například v situaci, kdy bude vozidlem způsobena dopravní nehoda.

Co dělat v případě, že vozidlo není přihlášeno?

"Je nezbytné zajistit si všechny doklady, které jsou spojeny s prodejem vozidla a od původního majitele si nechat úředně ověřit plnou moc k převodu," říká Tomáš Svoboda z Auto ESA. Veškeré doklady, které je nutné k žádosti o registraci vozidla doložit, a formulář pro registraci najdete na stránkách ministerstva dopravy zde. Jinou variantou může být i prodej vozu.

Dokončení registrace se provádí na úřadě obce s rozšířenou působností v bydlišti majitele a provozovatele vozu. Poplatek za dokončení převodu je 800 korun, k tomu je ale nutné u starších vozů započítat i ekologickou daň, bez jejíhož zaplacení není možné převod dokončit.

Nejste si jistí, jestli je vaše auto registrované?

Pokud nevíte, jestli jste registraci svého vozidla dokončili, neztrácejte hlavu. Pro takové případy vytvořilo ministerstvo dopravy jednoduchou aplikaci, kterou naleznete zde.

Vložte číslo malého technického průkazu (Osvědčení o registraci vozidla) do databáze vozidel s nedokončenou registrací a ověřte si, zda své vozidlo máte správně registrované. Číslo najdete i ve velkém technickém průkazu.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Stále jste ještě nepřezuli na zimní? Podívejte se, jakým rizikům se…

28.11.2018 10:18 Mnoho řidičů stále spoléhá na to, že zimní pneumatiky mají smysl až při první nadílce sněhu nebo…

Atypické počasí zmátlo řidiče. Pětina jich ještě nepřezula na zimní gumy

13.11.2018 13:05 Na zimní pneumatiky má v současnosti přezuto kolem 80 procent českých řidičů, což je o jednotky…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama