Pozor na zaplavená auta z Německa a Francie. Jsou na trhu v ČR

Praha - Na českém trhu už se začínají objevovat auta zatopená při nedávných záplavách v Německu a ve Francii. Koupě takové ojetiny se ale rozhodně nevyplatí - auto je prakticky na odpis. Experti před takovou koupí rozhodně varují. Na situaci upozornil Český rozhlas.

Přidejte svůj názor 4 komentáře

Ilustrační foto

V České republice se objevila první ojetá auta poškozená povodněmi ve Francii a Německu. Vyplavená vozidla mají často znehodnocený nejen interiér, ale také například elektroniku v motoru. Díky jejich nízké výkupní ceně se je pak snaží podvodníci vyčistit a co nejrychleji prodat jako běžnou ojetinu buď přes inzerát, nebo v autobazaru.

Obchodníci důkladně zaplavené auto vyčistí a opraví nejvážnější závady. Nejčastěji se poškozená auta prodávají přes inzeráty a v autobazarech. U největšího prodejce ojetých aut v Dolních Chabrech evidují asi pět pokusů týdně.

Podle Miroslava Knapa z pražské mototechny zoxiduje hlavně elektroinstalace. „ABS špatně začne fungovat a načítat otáčky. Následně může docházet ke špatné nebo vůbec žádné aktivaci bezpečnostních pásů." Tyto závady na autě se mohou objevit klidně až za půl roku.

Ale třeba od bahna nejde vyčistit všechno, jak tvrdí vedoucí výkupu ojetých vozidel z jednoho velkého českého autobazaru Petr Vaníček. Podle něho je dobré se podívat důkladně na palubní desku, nebo pod koberečky. A vyplatí se podle něj ke koupi ojetiny přizvat zkušeného mechanika.

Témata: auto | Autobazar
Vstupte do diskuze (4)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Stále jste ještě nepřezuli na zimní? Podívejte se, jakým rizikům se…

28.11.2018 10:18 Mnoho řidičů stále spoléhá na to, že zimní pneumatiky mají smysl až při první nadílce sněhu nebo…

Atypické počasí zmátlo řidiče. Pětina jich ještě nepřezula na zimní gumy

13.11.2018 13:05 Na zimní pneumatiky má v současnosti přezuto kolem 80 procent českých řidičů, což je o jednotky…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama