Odborný magazín Auto Zeitung testoval pneumatiky pro SUV. Která je nejlepší?

Německý motoristický magazín Auto Zeitung nedávno otestoval pneumatiky o rozměru 255/55 R 18. Pneumatiky s tímto rozměrem můžete v České republice spatřit na vozech, jako jsou Volkswagen Touareg, Mazda CX-7, Honda CR-V, BMW X5 či Audi Q7. Testeři se zaměřili nejen na jízdní vlastnosti, ale také na vliv pneumatik s tímto rozměrem (přece jen už se jedná o široké pneumatiky) na spotřebu….

Přidejte svůj názor

Nové Audi Q7, ilustrační fotografie
doporučujeme

Vítězná pneumatika, Continental CrossContactUHP získala 324 ze 400 možných bodů a s výrazným odstupem za sebou nechala nejen druhou gumu v pořadí - Michelin Latitude Sport, jež získala 294, ale také zbytek výrobků, kdy si nejhůře vedla pneumatika KUMHO ECSTA X3 ASYMMETRIC KL17 s 257 body.

Testeři chválili Continental CrossContactUHP nejen za její skvělé jízdní vlastnosti napříč jednotlivými povrchy (asfalt, štěrk, bláto), ale také za krátkou brzdnou dráhu na suchém i mokrém povrchu.

Bez povšimnutí nezůstal vliv pneumatik na spotřebu, kdy méně kvalitní pneumatiky zvyšovaly spotřebu vozu (testy byly prováděny na automobilu BMW X5) až o 0,2 litru na 100 km. U pneumatik z předních příček žebříku k navyšování spotřeby nedocházelo.

Pneumatiky testované magazínem Auto Zeitung

  • KUMHO ECSTA X3 ASYMMETRIC KL17
  • VREDESTEIN ULTRAC SUV SESSENTA
  • HANKOOK VENTUS ST RH06
  • DUNLOP SP QuattroMaxx
  • NOKIAN Z SUV
  • BRIDGESTONE DUELER H/P SPORT
  • MICHELIN LATTITUDE SPORT
  • CONTINENTAL CrossContactUHP

Pozn. výčet pneumatik udává i pořadí od nejhoršího po nejlepší

Zastoupeni v testu byli výrobci jak z Evropy a USA, tak i z Asie. Zástupcům asijských výrobců se v porovnání s „tradičními" výrobci ze Západu příliš nedaří a nejinak tomu bylo v tomto testu (KUMHO Tires a HANKOOK jsou jihokorejské společnosti).

Zasloužené vítězství

Vítězná pneumatika si vedla velmi dobře ve všech 20 sledovaných kritérií a tak testeři nemohli hodnotit jinak než „Jasným vítězem tohoto testu je pneumatika Continental, která byla za všech podmínek na čele testovacího pole".

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama