Odborný magazín Auto Zeitung testoval pneumatiky pro SUV. Která je nejlepší?

Německý motoristický magazín Auto Zeitung nedávno otestoval pneumatiky o rozměru 255/55 R 18. Pneumatiky s tímto rozměrem můžete v České republice spatřit na vozech, jako jsou Volkswagen Touareg, Mazda CX-7, Honda CR-V, BMW X5 či Audi Q7. Testeři se zaměřili nejen na jízdní vlastnosti, ale také na vliv pneumatik s tímto rozměrem (přece jen už se jedná o široké pneumatiky) na spotřebu….

Nové Audi Q7, ilustrační fotografie
doporučujeme

Vítězná pneumatika, Continental CrossContactUHP získala 324 ze 400 možných bodů a s výrazným odstupem za sebou nechala nejen druhou gumu v pořadí - Michelin Latitude Sport, jež získala 294, ale také zbytek výrobků, kdy si nejhůře vedla pneumatika KUMHO ECSTA X3 ASYMMETRIC KL17 s 257 body.

Testeři chválili Continental CrossContactUHP nejen za její skvělé jízdní vlastnosti napříč jednotlivými povrchy (asfalt, štěrk, bláto), ale také za krátkou brzdnou dráhu na suchém i mokrém povrchu.

Bez povšimnutí nezůstal vliv pneumatik na spotřebu, kdy méně kvalitní pneumatiky zvyšovaly spotřebu vozu (testy byly prováděny na automobilu BMW X5) až o 0,2 litru na 100 km. U pneumatik z předních příček žebříku k navyšování spotřeby nedocházelo.

Pneumatiky testované magazínem Auto Zeitung

  • KUMHO ECSTA X3 ASYMMETRIC KL17
  • VREDESTEIN ULTRAC SUV SESSENTA
  • HANKOOK VENTUS ST RH06
  • DUNLOP SP QuattroMaxx
  • NOKIAN Z SUV
  • BRIDGESTONE DUELER H/P SPORT
  • MICHELIN LATTITUDE SPORT
  • CONTINENTAL CrossContactUHP

Pozn. výčet pneumatik udává i pořadí od nejhoršího po nejlepší

Zastoupeni v testu byli výrobci jak z Evropy a USA, tak i z Asie. Zástupcům asijských výrobců se v porovnání s „tradičními" výrobci ze Západu příliš nedaří a nejinak tomu bylo v tomto testu (KUMHO Tires a HANKOOK jsou jihokorejské společnosti).

Zasloužené vítězství

Vítězná pneumatika si vedla velmi dobře ve všech 20 sledovaných kritérií a tak testeři nemohli hodnotit jinak než „Jasným vítězem tohoto testu je pneumatika Continental, která byla za všech podmínek na čele testovacího pole".

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama