PROVĚŘENO: Obstála nová aplikace na Mapy.cz ukazující ceny paliv u benzínek?

Na internetovém portálu Mapy.cz se v minulém týdnu objevila jedna velká zásadní novinka. Každý návštěvník zde nově najde informace o cenách pohonných hmot a my jsme se rozhodli jako první server v ČR prověřit, do jaké míry ceny na mapách odpovídají reálně udávaným číslům.

Přidejte svůj názor

371

Dlouholetý mapový portál díky propracované modernizaci nově přináší denně aktuální ceny za litr benzínu a nafty na 1 663 čerpacích stanic v ČR a 428 na Slovensku. Cena za palivo se zobrazuje online v mobilní aplikaci, ale i na webových stránkách služby. Nechybí ani aktualizované informace, jako jsou otevírací doba nebo telefon.

A jak si vlastně Mapy.cz vedou ve skutečnosti? Tipnete si, zda jsme našli rozdíly v cenách na mapě a ve skutečnosti? Hned na úvod musíme zmínit, že tým serveru Mapy.cz plánuje postupně doplnit data ke všem čerpacím stanicím. Během našeho "testu" se totiž stalo, že jsme hned tři čerpací stanice nemohli porovnat s mapovými podklady. Omluvou nám bylo vyjádření, ve kterém stojí " V České republice jsou ceny aktuálně dostupné zatím pro 1 663 čerpacích stanic. Celkový počet benzínek se však blíží jen na území v ČR přibližně ke dvoum a půl tisícům".

Server Seznam.cz ve spolupráci s Mapy.cz čerpá data o cenách pohonných hmot na území ČR a Slovenska od společnosti CCS. Ta je na Mapy.cz zasílá dvakrát denně, proto je možné mluvit o opravdu aktuálních cenách.

Podívejte se na zbytek článku, najdete v něm i "test" některých benzínek, v němž porovnáme, zda ceny na stojanech souhlasí s cenami na Mapy.cz

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama