Ojetiny: I v roce 2011 budou prodejním hitem škodovky

Praha - Podle sítě autobazarů AAA Auto budou i v roce 2011 zákaznickým hitem škodovky, konkrétně Fabie a Octavie. Agentuře Mediafax to sdělila mluvčí firmy Dana Pavlousková.

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie

"Náš business model je zaměřený na rychlé přizpůsobení se zákaznické poptávce. Obecně nepředpokládáme výraznou změnu ve složení našeho sortimentu. Odhadujeme, že i nadále budou zákaznickým hitem škodovky, konkrétně Fabie a Octavie a průměrná cena prodávaných automobilů se bude i nadále pohybovat okolo 150 až 200 tisíc korun," uvedla Pavlousková.

Firma se však chce v roce 2011 zaměřovat i na luxusní značky, a to pod hlavičkou AAA Premium auto. "Naše statistiky ukazují, že jejich odbyt se meziročně zvýšil o sto procent," uvedla mluvčí. Prodeje luxusních vozů se podle ní zvýšily především ve druhé polovině roku. "Zákazníci se pomalu začínají dostávat do silnější kupní síly. Vzrostly například prodeje luxusních aut, v létě kabrioletů a na podzim tzv. čtyřkolek, hlavně kategorie SUV," sdělila Pavlousková s tím, že enormní nárůst poptávky firma zaznamenala i po užitkových vozech.

Firma stále zvažuje možnosti expanze. "Například do Maďarska bychom se rádi vrátili, vše ale bude záležet na vývoji místní ekonomiky. Stejně tak co se týká Ruska, tam i nadále případné možnosti neustále analyzujeme," sdělila Pavlousková.

Pro tuzemský trh firma v roce 2011 chystá otevření menších autocenter, které budou prezentovat Diskont. Tam chce prodávat levné, ale populární a oblíbené modely všech značek. "Dále budeme i nadále reflektovat enormní poptávku po škodovkách, takže tomu přizpůsobíme naší nabídku, a v neposlední řadě dojde k rozšíření nabídky v sekci užitkových vozů," uvedla mluvčí.

Skupina AAA Auto působí na trhu už 18 let. V současné době provozuje síť 25 poboček v České republice a na Slovensku. V září 2007 vstoupila nizozemská mateřská společnost AAA Auto Group na burzy cenných papíru v Praze a Budapešti. Podle neauditovaných výsledků prodala v roce 2009 skupina AAA Auto 37 215 automobilů a její celkové výnosy dosáhly 165,1 milionu eur (zhruba čtyři miliardy korun).

Témata:
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama