Kupujete ojetinu? Který bazar je nejlepší?

Praha - Ojetý vůz si někdy chtěly pořídit dvě třetiny Čechů a nejdůležitějším faktorem je cena a technický stav vozidla. Na prvních dvou místech se v různých kategoriích kvality a oblíbenosti autobazarů střídají AAA Auto a Auto ESA, vyplývá to z průzkumu zveřejněného ve středu společností Médea research.

Ilustrační fotografie

Vice než polovina Čechů (57 procent) uvažovala, že využije služeb autobazarů, přičemž v souboji o nejlepší autobazar spolu soupeří Auto ESA a AAA Auto. Dva giganti prodeje ojetých aut si společně obsadili první a druhá místa ve většině kategorií hodnocení autobazarů. Celkově nejlépe vnímaným autobazarem je Auto ESA, a to u 46 procent respondentů. "Áčkaři" obsadili druhé místo s 36 procenty.

Auto ESA byl nejčastěji uváděný jako autobazar s kvalitními službami, výhodnými cenami, příjemným personálem, seriózním chováním a jako autobazar, který není vnímán v souvislosti s přetáčením tachometrů a uváděním nepravdivých či matoucích cen. Z hlediska kvality prodávaných vozů hodnotí oba zmiňované autobazary lidé téměř stejně. Lehce navrch (o jedno procento) má autobazar Auto ESA.

Autobazar AAA Auto je nejznámějším v Praze a ve Středočeském kraji a je také nejpozitivněji vnímaný z hlediska nejširší nabídky vozů a příjemného prostředí autobazaru. Nejvýhodnější ceny mají podle respondentů u AAA Auto. "Esaři" skončili na druhém místě. Negativní vnímání autobazaru spočívá nejvíce v agresivním jednání, uvádění nepravdivých, matoucích cen a klamavého jednání vůči zákazníkům (včetně přetáčení tachometrů).

Z hlediska poctivosti jednání překonal oba giganty autobazar Andy Auta. Mezi pět nejvýznamnějších autobazarů se také zařadily autobazary Trotina Auto a autobazar MamaCar. Lidé se nejčastěji rozhodují pro autobazar na základě osobního doporučení od známých a důvěryhodnosti autobazaru. Minimálně naopak věří internetu.

Průzkum provedla společnost Médea research mezi dny od 14. do 21. května na vzorku 307 respondentů, kteří si v posledních pěti letech koupili auto nebo uvažují o koupi auta v následujících dvou letech.

Témata: Autobazar

Mrazivé počasí zatím nepřijde, uklidňují meteorologové. Vyhráno ale není

21.09.2021 06:30 Ačkoliv budou teploty v noci padat v následujících dnech až ke dvěma stupňům, mrazy nás zatím ještě…

Rusko je odpovědné za zavraždění Alexandra Litviněnka, rozhodl evropský…

21.09.2021 11:38 Rusko je odpovědné za smrt zběhlého ruského agenta Alexandra Litviněnka v jeho londýnském exilu v…

Soudní dvůr EU vyměřil Polsku pokutu půl milionu eur za každý den provozu…

20.09.2021 22:03 Soudní dvůr Evropské unie dnes vyměřil Polsku pokutu ve výši půl milionu eur (12,7 milionu korun)…

Maláčová chce minimální mzdu 18 tisíc, Babiš by rozhodnutí nechal na…

20.09.2021 22:04 Podle premiéra Andreje Babiše (ANO) by bylo nejlepší, aby o navýšení minimální mzdy rozhodla až…

Švédská matrika zamítla žádost páru, který chtěl pojmenovat dítě Vladimir…

21.09.2021 07:48 Švédská matrika odmítla žádost páru, který chtěl svého syna pojmenovat po ruském prezidentovi. …

Související:

Právě se děje

reklama