Kupujete ojetinu? Který bazar je nejlepší?

Praha - Ojetý vůz si někdy chtěly pořídit dvě třetiny Čechů a nejdůležitějším faktorem je cena a technický stav vozidla. Na prvních dvou místech se v různých kategoriích kvality a oblíbenosti autobazarů střídají AAA Auto a Auto ESA, vyplývá to z průzkumu zveřejněného ve středu společností Médea research.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Ilustrační fotografie
doporučujeme

Vice než polovina Čechů (57 procent) uvažovala, že využije služeb autobazarů, přičemž v souboji o nejlepší autobazar spolu soupeří Auto ESA a AAA Auto. Dva giganti prodeje ojetých aut si společně obsadili první a druhá místa ve většině kategorií hodnocení autobazarů. Celkově nejlépe vnímaným autobazarem je Auto ESA, a to u 46 procent respondentů. "Áčkaři" obsadili druhé místo s 36 procenty.

Auto ESA byl nejčastěji uváděný jako autobazar s kvalitními službami, výhodnými cenami, příjemným personálem, seriózním chováním a jako autobazar, který není vnímán v souvislosti s přetáčením tachometrů a uváděním nepravdivých či matoucích cen. Z hlediska kvality prodávaných vozů hodnotí oba zmiňované autobazary lidé téměř stejně. Lehce navrch (o jedno procento) má autobazar Auto ESA.

Autobazar AAA Auto je nejznámějším v Praze a ve Středočeském kraji a je také nejpozitivněji vnímaný z hlediska nejširší nabídky vozů a příjemného prostředí autobazaru. Nejvýhodnější ceny mají podle respondentů u AAA Auto. "Esaři" skončili na druhém místě. Negativní vnímání autobazaru spočívá nejvíce v agresivním jednání, uvádění nepravdivých, matoucích cen a klamavého jednání vůči zákazníkům (včetně přetáčení tachometrů).

Z hlediska poctivosti jednání překonal oba giganty autobazar Andy Auta. Mezi pět nejvýznamnějších autobazarů se také zařadily autobazary Trotina Auto a autobazar MamaCar. Lidé se nejčastěji rozhodují pro autobazar na základě osobního doporučení od známých a důvěryhodnosti autobazaru. Minimálně naopak věří internetu.

Průzkum provedla společnost Médea research mezi dny od 14. do 21. května na vzorku 307 respondentů, kteří si v posledních pěti letech koupili auto nebo uvažují o koupi auta v následujících dvou letech.

Loading...
Témata: Autobazar
Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Letní pneumatiky? Čeští řidiči letos přezouvají dřív

28.03.2019 16:58 Řidiči letos přezouvají dříve než v předchozích letech. Vyměnit zimní obutí za letní pneumatiky…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama