Znáte službu "Obrana řidiče"? Chrání vás před policií. Jak?

Praha - Tři měsíce je řidičům v Česku zpřístupněna služba s názvem Obrana řidiče, která je chrání před neoprávněnými postihy ze strany policie. Dosud se zaregistrovalo přes tři tisíce motoristů, mezi nimi převládají nebodovaní řidiči.

Přidejte svůj názor

371
doporučujeme

Mezi registrovanými řidiči pak dominují muži, řidičky představují pouze 8 procent. Věk řidičů 25 až 55 let, nejvíce jich je z Brna - 19 procent, za jihomoravskou metropolí je Praha s 15 procenty, z dalších větších měst pak Ostrava a Zlín s 10 a Plzeň s 6 procenty řidičů. Nejmenší zájem naopak v Jihočeském a Libereckém kraj (2 procenta).

Nejčastěji se řidiči potýkají s problémy, jako jsou parkování a překročení rychlosti, zpravidla na dálnici. Průměrná míra překročení rychlosti je do 20 km/h. "Naše se snažíme ochránit před připsáním bodů a pokutováním. Dosahujeme toho aktivním přístupem rozporujícím samotnou skutkovou podstatu přestupku a jeho oprávněnost," upozornil Rostislav Drnovský, předseda dozorčí rady akciové společnosti Calp Concept, jež službu obranaridice.cz provozuje.

Nejčastěji služba pomáhá s údajným porušením zákazu parkování na místě, kde je to ale povoleno. Pracovníci služby naopak opakovaně zdokumentovali případy, kdy vozidla městské policie neoprávněně stála na chodníku v rozporu s předpisy. Informace o pochybení policistů byly předány Inspekci městské policie.

„Využít služeb Obrany řidiče může každý, kdo se zaregistruje a zaplatí roční poplatek, který v případě základního balíčku služeb činí 990 korun. Řidič pak dostane podrobný tištěný manuál, jak se zachovat v případě pokutování. Základem je zavolat na nonstop linku služby a událost nahlásit. Operátor vám poradí co dělat a jakou dokumentaci na místě pořídit," upřesnil Drnovský.

Služba řeší zaměření mobilním, stacionárním i automatickým radarem, nasazení botičky, odtah vozidla a pomoc při správním řízení. Dodává též podklady pro případné soudní řízení a poskytuje i zpětnou pomoc u přestupků a dopravních nehod.

Vedle předplatitelů se tak na službu obracejí i řidiči, kteří si přejí zpětně řešit starší případy.

Loading...
Témata: řidiči | Policie ČR
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Letní pneumatiky? Čeští řidiči letos přezouvají dřív

28.03.2019 16:58 Řidiči letos přezouvají dříve než v předchozích letech. Vyměnit zimní obutí za letní pneumatiky…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama