Aby auto spolehlivě sloužilo

Praha - Náš pravidelný společník na cestách - automobil, také občas potřebuje naši pozornost. A to nejen když zjistíme, že máme prázdnou nádrž. Pokud chceme aby nám ledajaká věc dlouho vydržela, musíme se o ni starat.

Přidejte svůj názor

Slovenský auto, moto tuning dobývá svět!
doporučujeme

Auto si nekupujeme každý rok či dva, protože je to velká investice, předpokládáme že nám bude sloužit léta možná i nějaké to desetiletí. Auta jsou konstruovány tak, aby vydržely dlouhý provoz, avšak k tomu potřebují i naši péči.

Pokud si koupíte nové auto, jen zřídka se stává, že potřebuje opravu, nedá se to však zcela vyloučit. V tomto případě se tedy údržba omezuje pouze na výměnu oleje a kontrolu funkčnosti.

Pokud již auto má pár deset- nebo i sto-tisíc kilometrů ujetých, péče se stává náročnější. Tento scénář se už jen s výměnou letních pneumatik nekončí, právě naopak. Čim déle je auto v provozu, tím větší péči potřebuje. U novějších typů aut je však velkou nevýhodou, že ani hobby automechanik si neporadí ani s obyčejnou výměnou žárovek nebo výměnou těsnění. Dá se tedy říci, že pro každou maličkost musíte navštívit autoservis, což Vám vytahuje nemalé peníze z kapsy.

V případě, že vlastníte starší model a víte si co to opravit, i tak se nedá říct, že máte vyhráno. Oprava staršího auta vyžaduje čas, a také množství náhradních dílů, což také není levná záležitost.

Pokud Vás však taková činnost baví, není možné namítat. Berete to spíš jako koníček než povinnost, a to je pro odbourání stresu ideální.

Obecně platí, že auto je luxus, a také nový model potřebuje pro správný provoz nejen benzín ale i naši pozornost. Kromě pohonných hmot, nebo oprav dodatečně vytahují peníze i samotné pojistky. S tím je však třeba se smířit.

Aby Vám vůz co nejdéle spolehlivě sloužilo, interiér ochrání autopotahy a abyste spolehlivě a vždy nastartovali musíte občas použít i nabíječku autobaterií.

Loading...
Témata: auto
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Letní pneumatiky? Čeští řidiči letos přezouvají dřív

28.03.2019 16:58 Řidiči letos přezouvají dříve než v předchozích letech. Vyměnit zimní obutí za letní pneumatiky…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama