Oškubou vás. Po srážce si dejte pozor na lovce nehod

Praha - Povinné ručení opět zdraží. Za auto si připlatíme kolem 300 korun. Co cenu pojistky výrazně ovlivnilo? Na to a mnohé další ohledně pojištění jste se mohli zeptat likvidační specialistky, která se věnuje tématu povinného ručení a lovcům nehod. Co poradila?

Přidejte svůj názor 1 komentář

Ilustrační foto
doporučujeme

Velký pozor byste si podle odbornice měli dát především na takzvané lovce nehod. To jsou lidé, kteří jezdí od nehody k nehodě a zneužívají toho, že je řidič po srážce v šoku a zmatený.

"Rádi nabídnou svou pomocnou ruku a nic od Vás nechtějí, "jen" podepsat to, že Vás budou moci zastupovat, že Vám vyřidí pojistnou událost, půjčí zdarma vůz, odvezou kamkoliv a doporučí nejlepší autoservis. Opak je však pravdou a na vše potom doplácí zmatený řidič," varuje Šárka Dušková.

A radí, jak rozeznat lovce nehod od lidí, kteří vám po nehodě prostě jen chtějí pomoct. Klíč je jednoduchý - lovec nehod na vás bude tlačit, bude se vás snažit "ukecat" a bude skoro nemožné se ho zbavit.

A jak je to s havarijním pojištěním? Bude zdražovat, či ne? "Tady se jedná o obchodní tajemství jednotlivých pojišťoven s čím novým či změněným přijdou na trh. Obecně však změna právní úpravy se havarijního pojištění netýká a škody na zdraví se z něj nehradí," podotýká Šárka Dušková. Nutno dodat, že povinné ručení ve zbytku EU nebo v USA je mnohem dražší než u nás.

Za zdražení mohou právní změny platné od ledna 2014. Pojišťovny musí platit paušální náhradu 5600 Kč za každou hodinu zásahu hasičů. Vedle toho od ledna vznikne povinnost odvádět nejméně tři procenta z přijatého povinného ručení do Fondu zábrany škod. Tyto novinky zaplatí každý, kdo vlastní auto na povinném ručení.

Šárka Dušková v současné době pracuje pro společnost Partners jako likvidační specialistka v životním i neživotním pojištění. V oblasti pojišťovnictví působí 9 let. Zúčastnila se mezinárodních projektů, publikuje články v denících a jiných periodikách.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Letní pneumatiky? Čeští řidiči letos přezouvají dřív

28.03.2019 16:58 Řidiči letos přezouvají dříve než v předchozích letech. Vyměnit zimní obutí za letní pneumatiky…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama