Prázdniny se rychle blíží. Kdy nás čeká peklo na silnicích?

Praha - Českým dětem letos končí školní rok v pátek 27. června a prázdniny mají do 31. srpna. Podívejte se, kdy přesně mají letní prázdniny v oblíbených destinacích našich turistů.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

Prázdniny se blíží, v některých evropských zemích už dokonce začaly. Například v Čechy nejoblíbenější destinaci Chorvatsku už školáci volno mají. Letní prázdniny tam trvají od 16. června do 30. srpna a pokud je extrémní horko, bývají ještě o týden prodlouženy.

V Rakousku, přes které se na Jadran jezdí, zase mají v závislosti na regionu prázdniny někde stejně jako v Česku, jinde ale začínají až 5. července a končí 6. září. To platí pro Tyrolsko, Vorarlbersko, Korutany, Salzbursko, Horní Rakousy a Štýrsko.

Psali jsme:  

V Německu zase většina školáků končí 4. července (prázdniny začínají 7. července), a proto se dá očekávat, že první červencový víkend (5. a 6. 7.) bude tradičně na Evropských dálnicích směřujících ke Středozemnímu moři pořádně rušný.

"Očekávají se dlouhé kolony na tradičních místech jako jsou alpské průsmyky nebo úseky, kde se platí mýto," varují německá média. A doporučují, aby výletníci raději místo soboty zvolili na cestu k moři jiné dny.

Délka letních prázdnin se přitom značně liší. Zatímco Němci se musí spokojit s šesti týdny, Italové jich mají hned jednou tolik, celých 12 týdnů. České děti jich mají devět.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama