I vaše auto si bude vrnět blahem. Máme TOP tipy na podzimní údržbu

PR článek - Po letních měsících je třeba udělat pořádek s naším dvoustopým přítelem. Zatímco v létě nás neúnavně vozil všude, kam jsme si přáli, nyní je čas mu jeho služby trochu oplatit. Co se hodí dělat na podzim, aby si vaše auto doslova vrnělo blahem?

I vaše auto si bude vrnět blahem. Máme TOP tipy na podzimní údržbu

Pořádek v papírech musí být

Ještě, než začnete s údržbou našeho plechového miláčka, udělejte si každoroční úklid ve všech papírech. Do přehledného šanonu si zařaďte veškeré informace o vašem automobilu. Na přední straně si ponechte místo a dopisujte tam datum, do kdy platí STK a také kdy končí pojistka. Povinné ručení je vhodné zkontrolovat každý rok a porovnat si tak aktuální nabídky všech pojišťoven na trhu. Takto dokážete ušetřit až dva tisíce ročně, a navíc si zajistit zelenou kartu, která vám ihned přijde na e-mail.

Každoroční výměna oleje

Začátek podzimu je ideální čas na každoroční servis vašeho vozidla. Možná jej raději svěříte týmu odborníků nebo se do práce pustíte sami. Jako první budete potřebovat vyměnit olej. Toto je nutné dělat každý rok, pokud si přejete, aby vám auto dobře a spolehlivě sloužilo. Výměnu oleje bychom správně měli provádět každých 15 tisíc ujetých kilometrů – nebo zjednodušeně každý rok. U maloobjemových motorů, které jsou zatěžovány více, je vhodné olej měnit i častěji, a to po 10 tisících ujetých kilometrů.

Brzdová kapalina je pro auto nutností

Další kapalina, která se pravidelně vyměňuje, je ta brzdová. Samozřejmě všichni chápeme důležitost správného fungování brzdného systému v našich vozidlech, a proto nebudeme toto téma dále rozvíjet. Brzdová kapalina se mění jednou za tři až čtyři roky.

Klimatizace

Celou letní sezónu auto sloužilo a šlapalo jako hodinky, nyní je na čase se mu podívat na zoubek. Okruh klimatizace je vhodné plnit pravidelně. Ideální je nechat jeho stav po letní sezóně zkontrolovat a doplnit. Čištění a plnění klimatizace je práce pro specializovaný servis, zde bychom se do domácích oprav skutečně nepouštěli.

Chladicí kapalina

Jak moc je vlastně důležitá chladicí kapalina? Měla by se měnit každé čtyři roky, ale nejpozději po šesti letech. Právě ona je zodpovědná za ochranu motoru proti přehřívání nebo proti zamrznutí při nízkých zimních teplotách. Podzim je ideální doba pro výměnu této kapaliny, která postupem času ztrácí své ochranné vlastnosti a její výměna je nezbytně nutná pro správný chod celého srdce automobilu.

Rezerva

Je tam, nebo není? Někteří lidé si dokonce nejsou jisti. Abyste se nejen přesvědčili o tom, že si povinnou a užitečnou rezervu vezete, nezapomeňte také na fakt, že podhuštěná rezerva vám jen těžko poslouží. Proto je právě podzimní čas ideální pro to, abyste ze svého auta odmontovali rezervní kolo a zkontrolovali jeho tlak.

Máte vše hotovo? Přejeme vám příjemnou podzimní jízdu.

Zelenskyj zveřejnil záznam z videokamery, která zachytila dopad rakety na…

29.06.2022 09:39 Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj zveřejnil záznam z videokamery, která podle něj zachytila…

Zeman chce prověřit možnou sabotáž během své hospitalizace

29.06.2022 21:54 Prezident Miloš Zeman dnes předal ministru spravedlnosti Pavlu Blažkovi (ODS) podnět k prověření…

Francouzský soud shledal Abdeslama vinným, odsoudil ho na doživotí

29.06.2022 21:57 Francouzský soud dnes odsoudil na doživotí bez možnosti předčasného propuštění Salaha Abdeslama,…

Počasí: Bouřit bude ještě dnes a zítra, vyplývá z výstrahy

29.06.2022 06:30 Česko si v posledních dnech užívá hodně bouřlivého počasí, které postihuje především Čechy. Jinak…

Johnson: Pokud Putin doufal, že bude mít na svých hranicích méně NATO,…

29.06.2022 11:03 Jako odsouzení ruské války proti Ukrajině a ruské politiky obecně vyznívala prohlášení vůdců…

Související:

Právě se děje

reklama