VIDEO: Pražská magistrála zažila atmosféru Formule 1

Praha - Výměna pneumatik, natankování paliva, boj s časem o každou setinu sekundy - scénu jako z boxů elitních závodů Formule 1 zažili přihlížející na pražské magistrále. V úterý v půl páté odpoledne se frekventovaná křižovatka u Václavského náměstí proměnila v improvizovaný pit stop.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto
doporučujeme

Ve chvíli, kdy na semaforu padla červená, tak zatímco kolemjdoucí nevěřili vlastním očím, parta mechaniků v černých kombinézách a helmách se rozběhla k bílému Porsche GT3RS, kterému bleskově přezuli pneumatiky.

Celá akce trvala 41 vteřin, což je doba, než opět padla zelená.

Za celou touhle parádou stojí multibrandovým prodejce luxusních vozů Advantage Cars ve spolupráci s audiovizuální produkční společností CinQVisuals. Samotné realizaci předcházelo několik týdnů příprav, propočtů a plánování příjezdu. Nejsnazší byl výběr místa - jedna z nejfrekventovanějších křižovatek přímo pod Muzeem k tomu přímo vybízela, náročnější už bylo dát dohromady celou techniku a vše vypočítat tak, aby tým devíti mechaniků vše dokázal realizovat na první pokus, což se k nadšení všech podařilo. S úsměvem a tváři kvituje úspěšný den i Lukáš Franěk z Advantage Cars "Pro naše klienty stále vymýšlíme něco nového a když za mnou přišel Robert s tímhle návrhem, hned jsem věděl, že je to něco, co chci zrealizovat," kvituje s úsměvem úspěšný den Lukáš Franěk z Advantage Cars. "Bleskovou výměnu pneumatik natáčelo celkem jedenáct kamer," upřesňuje Robert Roszbeck, producent CinQ Visuals.

Loading...
Témata: zajímavosti | Praha
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama