Autoklub ADAC kritizuje mýtné pro osobní auta v Německu, ministr dostal ostrý dopis

Berlín - Proti chystanému zavedení dálničních poplatků pro osobní auta v Německu se postavil také největší německý autoklub ADAC. Sporný projekt podle něj ponechává řadu zásadních otázek nezodpovězených.

Silnice
doporučujeme

Šéf organizace August Markl ministrům dopravy a financí, Alexanderu Dobrindtovi (CSU) a Wolfgangu Schäublemu (CDU), v dopise napsal, že rozhodnutí o mýtném pro osobní vozy je zbytečné. Informoval o tom magazín Spiegel.

Šéf autoklubu, který má více než 19 milionů členů, se v dopise také zmiňuje o nejistotě, kterou podle něj chystané poplatky vzbuzují u veřejnosti.

Psali jsme:  

Markl má také výrazné pochybnosti o tom, jestli zavedení mýtného pro osobní vozy vůbec přinese nějaké příjmy. Dobrindt si od něj slibuje čistý roční příjem kolem 524 milionů eur (14,2 miliardy korun). Analýzu jeho úřadu ale někteří zpochybňují.

Příjmy z mýtného pro osobní auta by byly několikanásobně vyšší, kdyby návrh, který minulý týden schválila německá vláda, nepočítal s tím, že němečtí řidiči budou od platby de facto osvobozeni. Za mýtné sice zaplatí, ale později jim bude vráceno, protože se jim sníží daň z motorových vozidel.

Témata: Německo | Mýtné | Dálnice
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama