Mapa nehod: Toto jsou nejrizikovější místa na českých silnicích

Praha - Pojišťovna Allianz sestavila žebříček nejčastějšího výskytu nehod, jejichž důsledkem bylo těžké zranění či úmrtí. Nejhorší je křižovatka na silnici I/27 v katastru obce Třemošná severně od Plzně. Druhým nejrizikovějším úsekem je zatáčka na silnici I/11 v okrese Šumperk v Olomouckém kraji.

Autonehoda
doporučujeme

Nejrizikovějším místem pro řidiče je křižovatka na silnici I/27 v katastru obce Třemošná severně od Plzně. Na konci ulice Americká se za poslední tři roky odehrálo 13 nehod. Jeden člověk tam přišel o život, dalších sedm lidí se vážně zranilo.

Na druhé pozici je zatáčka na silnici I/11 v okrese Šumperk v Olomouckém kraji. Jihovýchodně od obce Olšany, 500 metrů před odbočkou na Bohutín ve směru jízdy do Olšan, se za poslední tři roky stalo pět nehod, z toho tři vážné. Při těchto haváriích se pět lidí těžce zranilo.

Třetí je rizikový úsek v katastru obce Mohelnice, která je rovněž v Olomouckém kraji. Na křižovatce na silnici I/44 při severním výjezdu z města se stalo deset nehod, z toho tři vážné. Tři lidé zde zemřeli a jeden se těžce zranil.

V přehledu 20 nejrizikovějších lokalit v Česku nejhůře dopadl Středočeský kraj, který je za období 2014 až 2016 v žebříčku zastoupen čtyřikrát.

"Převážná většina nehod se stala ve dne, na suché vozovce a viníkem byl řidič, který nebyl pod vlivem alkoholu," uvedl dopravní odborník Jaroslav Heinrich z brněnské projekční kanceláře pro dopravní a inženýrské stavby HBH projekt.

Ze 133 zkoumaných vážných dopravních nehod se 49 havárií stalo o širším víkendu, tedy v pátek odpoledne, v sobotu a neděli. V deseti lokalitách dokonce byly všechny nebo převážná většina nehod o víkendu.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama