Agresivní řidiči: Palubní kamery v autech je mají usvědčit

Praha - Stále více motoristů kupuje palubní kamery kvůli agresivním řidičům. Soud by jejich záznam uznal jako důkaz. Informace přineslo pondělní vydání Hospodářských novin (HN).

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie

Slušní řidiči se začali bránit těm agresivním - nakupují palubní kamery, které lze upevnit do auta pod zpětné zrcátko. Nahrávka z kamery, jež snímá přes přední sklo celý průběh jízdy, může v případě setkání s "pirátem silnic" posloužit jako důkaz pro policii nebo soud. Prodejci, které HN oslovili, potvrzují, že zejména po kauzách agresivních řidičů Luboše Laciny a Aleše Trpišovského se zájem o palubní kamery výrazně zvedl. Dříve jsme prodávali tak jednu kameru týdně. Nebyl o to nijak extra zájem. Teď jich prodáváme pět denně. Lidé nám sem o ně volají i mimo pracovní dobu, to se nikdy předtím nestávalo," uvedl Jiří Bednář, jednatel internetového obchodu Senturio.cz.

Agrese za volantem se bez obrazového záznamu jen velmi těžko prokazuje. Středočeský krajský soudce Ivo Zelinka, jenž potrestal Luboše Lacinu za agresivní jízdu pěti lety vězení, by záznam z řidičovy kamery považoval za relevantní důkaz. "Dal bych tomu stejnou váhu jako například záznamu z mýtných bran. Takový důkaz bych bral zcela vážně, přestože by jej pořídil jen jeden z účastníků nehody," říká soudce Zelinka.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama