Mírné překročení rychlosti už možná bude bez bodů

Praha - Za mírné překročení rychlostního limitu – v obci nejvýš o 20 a na dálnici o 30 kilometrů za hodinu – by řidiči už v příštím roce neměli být postihovány body, ale jenom pokutou. Vyplývá to z poslaneckého návrhu novely zákona na pozemních komunikacích.

Přidejte svůj názor

Návrh novely ve čtvrtek prošel Sněmovnou do druhého čtení. Pokud novelu podpoří i Senát a podepíše prezident, nabude zřejmě účinnosti již od ledna 2010.

Maximální povolená rychlost by se podle této novely na některých úsecích dálnic měla zvýšit ze 130 na 160 kilometrů v hodině.

Bloková pokuta za zmíněné překročení rychlosti je 1000 korun. "Motoristická veřejnost jistě s ulehčením přijme, když z bodového hodnocení vypadnou některé jednobodové a dvoubodové přestupky, jež nemají tak velký význam pro bezpečnost silničního provozu," řekl jeden z předkladatelů, poslanec Karel Sehoř (ODS).

Podle něj to je rozumný přisup, který ulehčí administrativě. Právě za rychlost totiž dosud byla téměř polovina všech bodů, které řidiči dostali v rámci bodového systému.

V současnosti má na svém kontě nějaký ten bod 618 tisíc řidičů a přes 19 tisíc jich po dosažení dvanáctibodové hranice přišlo nejméně na rok o řidičský průkaz.

Témata: doprava
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nejrozestavěnější dálnice v Česku? Na D3 se bude současně stavět téměř 40…

04.03.2019 15:04 Letošní stavební sezóna se v březnu bude postupně rozjíždět dvěma novými dálničními úseky. V…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama