VIP poznávací značka pro každého? Připravte si 10 tisíc

Praha - SPZ 2222 nebo 4444 už v budoucnu nebudou mít jen prominenti. Ministerstvo dopravy chystá změnu, podle níž si o VIP poznávací značku bude moci požádat každý. Informuje o tom deník Právo.

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie
doporučujeme

Výjimečná registrační značka pro auta či motocykly už brzy nebude nedostupná. Pokud toužíte po takové, která obsahuje například čtyři stejné číslice, budete si o ni moci požádat. Za 5 tisíc korun ji dostanete na svou motorku, za 10 tisíc na auto.

A další novinkou bude, že vám zůstane i při výměně vozu. Podobně to mají například na Slovensku. Ale než to bude stejně chodit i v Česku, počkáte si podle deníku Právo minimálně rok.

"Dosavadní registr motorových vozidel, který spravuje ministerstvo vnitra, něco takového neumožňuje. Tím spíše, že počítáme i s přenositelností registračních značek při změně auta. Proto jsme se už pustili do vytváření nového registru, jehož testování si vyžádá nemálo času," řekl Právu Martin Novák z tiskového odboru ministerstva.

Nový systém tedy začne platit nejspíš až od roku 2013. Veškeré náklady na jeho tvorbu a přestavbu (několik desítek milionů korun) bude financovat Evropská unie. Jednou z významných změn bude přesun dosavadního registru přímo na Ministerstvo dopravy, a to včetně zaměstnanců. Jak ale Novák řekl deníku Právo, detašované pracoviště i nadále zůstane na Ministerstvu vnitra.

Loading...
Témata: SPZ
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Majitel zlatého porsche si v něm nezajezdí, policie mu ho z bizarního…

12.04.2019 19:52 Aktualizováno Policie v severoněmeckém Hamburku zakázala 31letému řidiči používat jeho porsche polepené zlatou…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama