Po světě bude jezdit už 3 000 000 fabií

Mladá Boleslav - Mladoboleslavská automobilka Škoda Auto vyrobila třímiliontý vůz řady Fabia, jubilejní bílá Škoda Fabia GreenLine sjela v pátek z pásu v hlavním výrobním závodě firmy v Mladé Boleslavi. Jak společnost sdělila, objednal si ji zákazník z Německa.

Přidejte svůj názor

371
doporučujeme

Kompaktní vůz české automobilky je na trhu od roku 1999. Celkem bylo dosud vyrobeno 1 788 063 vozů Škoda Fabia první generace a dalších 1 211 937 vozů Škoda Fabia druhé generace. Fabia je tak spolu s modelem Octavia jedním z nejúspěšnějších modelů české automobilky. V samotném roce 2011 se celosvětový počet dodávek zákazníkům zvýšil o více než 16 procent na zhruba 267 000 vozů řady Fabia. Tento model tak představuje více než čtvrtinu celosvětových prodejů značky.
 
„Škoda Fabia má velký podíl na úspěchu značky Škoda v historii a hraje důležitou roli také v naší Růstové strategii 2018," podtrhl předseda představenstva společnosti Winfried Vahland. "Vůz byl před zhruba 13 lety, jakožto tehdy třetí modelová řada, dalším milníkem pro naši společnost. Od té doby nejen že jsme vyrobili tři miliony vozů Škoda Fabia, ale za stejnou dobu zdvojnásobili i roční odbyt celé naší modelové palety. Tato čísla působivě dokazují úspěch modelu na mezinárodním trhu a rozvoj značky," doplnil Vahland.
 
Fabia se v současnosti vyrábí v České republice, Číně, Rusku a Indii a prodává se ve 103 zemích celého světa. Od roku 2007 nabízí firma tento malý vůz i v ekologické verzi GreenLine.

Témata:
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nejrozestavěnější dálnice v Česku? Na D3 se bude současně stavět téměř 40…

04.03.2019 15:04 Letošní stavební sezóna se v březnu bude postupně rozjíždět dvěma novými dálničními úseky. V…

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama