Policie: V Česku nejsou nikde silnice na 160 km/h

Praha - Na českých dálnicích se možná nebude jezdit 160 km/h. Úseky vhodné pro zvýšení rychlostního limitu by totiž schvalovala policie, ta ale tvrdí, že žádný takový úsek v Česku není a dopravní experti s ní souhlasí, píší ve čtvrtečním vydání Lidové noviny.

Přidejte svůj názor

371
doporučujeme

Plánované zvýšení rychlosti na dálnicích o 30 kilometrů kompletně rozděluje "dopravní obec". Na jedné straně ministerstvo dopravy, na druhé všichni dopravní odborníci a policie. právě ta by mohla plány ministerstva utnout, píší LN. Pokud projde návrh sněmovnou, policie bude schvalovat jednotlivé úseky dálnic vhodné ke zvýšení rychlosti.

"V tuhle chvíli v Česku nevidím žádný úsek dálnice, kde by se mohlo jezdit 160 km/h," řekl LN šéf dopravní policie Leoš Tržil. Stalo by se tak, že zákon by umožnil zvýšení rychlosti, ale žádné vhodné úseky by se nenašly. V reálu by se tedy na všech dálnicích jezdilo stále 130 km/h. Podle police nejsou české silnice na takovou rychlost konstruovány a nárůst úmrtí na silnicích. Policie se obává, že rychlost by řidiče neumravnila, způsobila by jen to, že by jezdili ještě rychleji než povolených 160 km/h.

Ministerstvo dopravy se brání tím, že stošedesátku by povolilo jen na nových úsecích dálnic, které jsou dostatečně široké, a je na nich dobrý rozhled.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama