Test bezpečnosti aut: Jak dopadla česká Škoda Fabia?

Praha - Přinášíme vám přehled nejbezpečnějších automobilů, které hodnotili odborníci z organizace EuroNCAP při náročných zkouškách.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

Vozidla byla testovaná během celého roku 2014. Kategorie možná neodpovídají běžné klasifikaci, zato možná lépe běžnému životu. Výsledky ročního testování desítky automobilů nestátní nezávislé organizace EuroNCAP přinesl ÚAMK.

Malé vozy

Nejbezpečnějším malým vozem je podle odborníků Škoda Fabia. Získala jako jediná v kategorii plný počet bodů. Druhé místo obsadil Ford Tourneo Courier a třetí pozici si zasloužil Hyundai i10.

Malá rodinná auta

V další kategorii a to malých rodinných vozů se stal hvězdou v oblasti bezpečnosti Nissan Qashqai. Druhý byl Nissan Pulsar a třetí příčku obsadilo BMW 2 Active Tourer.

Velká rodinná auta

Další kategorii odborníci označili jako velké rodinné vozy. Nejbezpečnější se v testu ukázal Mercedes-Benz C. Až za ním se umístil německý VW Passat a Japonské Subaru Outback. Všechny vozy dostaly nejvyšší počet bodů.

Malá MPV

Zde na základě crash testů exceloval VW Golf Sportsvan. Jako druhé nejbezpečnější vozidlo této kategorie se umístila KIA Soul EV a třetí KIA Soul.

Malá SUV

Tady se jasně ukázal Land Rover Discovery Sport. Jeho konkurentem byl Mercedes-Benz GLA a třetí pozici obsadil Nissan X Trail. Všechny testované vozy uspěly v celkovém hodnocení s pěti hvězdami.

Témata: auto | Škoda Fabia
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama