TEST: Jaguar XJ 3.0D V6 SWB Portfolio (2016) - Zabiják německé prémie?

Zájemci o luxusně zaměřené sedany většinou pokukují po německé premiové trojce BMW 7, Mercedes-Benz třídy S anebo Audi A8. Ne každému se však tyto tři vrcholné modely zamlouvají a proto je tady britský Jaguar s modelem XJ. Ten totiž dokáže nabídnout taktéž hromadu luxusu, prostoru, výbavy a nezapomnělo se ani na skvělé jízdní zážitky. V následujících odstavcích se tak dozvíte, jak moc dobrá je aktuální generace modelu XJ s naftovým šestiválcem pod kapotou a výbavou Portfolio.

Přidejte svůj názor

Jaguar XJ 3.0 D SWB Portfolio (2016)
doporučujeme

Takhle má vypadat kočka

Už v okamžiku převzetí vozu v autosalonu, jsme se nemohli ubránit dojmu, že tohle se Jaguaru vážně povedlo. Na parkovací ploše na nás totiž čekal tmavě modrý kousek s 20" litými koly s dvojitými paprsky, tmavými okny a dvojicí leštěných koncovek výfuků. U každého exempláře přitom bez ohledu na výbavu najdete prosklenou panoramatickou střechu.

Na test jsme přitom měli "pouze" kratší verzi s označením SWB. I tak se ale tahle britská kočka může chlubit délkou 5 130 mm, šířkou 2 105 mm a výškou 1 460 mm. Kdo by tyto hodnoty považoval za nedostatečné, může si připlatit za verzi XJ L, která nabízí délku 5 255 mm a tím pádem i více místa vzadu.

Usedněte do luxusu

Po usednutí do kabiny na nás dýchla vskutku prémiová atmosféra. Výbava Portfolio totiž obnáší přehršel výbavy a prvků, které nás během testovacího období doslova rozmazlovaly. V testované specifikaci nechyběla odvětrávaná a elektricky vyhřívaná všechna kožená sedadla, přičemž ta přední nabízela i masážní funkci s několika programy. Tu si pochvalovali všichni spolujezdci a nebylo neobvyklé, že kombinace výhřevu a masáže některé z nich během delší cesty téměř uspala.

Každou jízdu nám zpříjemňoval doslova božsky hrající audiosystém Meridian se 14 reproduktory a výkonem 325 Wattů, "chytré" vzduchové tlumiče na zadní nápravě a taktéž velmi dobré odhlučnění kabiny od motoru a vnějšího světa. Častokrát se dokonce stalo, že na německé dálnici jsme se leckdy pohybovali (jinde v Evropě) vysoce nelegálními rychlostmi a zbytek posádky to často ani nezaregistroval. Přesně tohle pak svědčí o tom, že v kabině panuje vždy naprostý klid a málokdo by v tu chvíli správně odhadl aktuální rychlost.

Celý test téhle britské velké kočky najdete zde

Loading...
Témata: jaguar xj
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Právě se děje

Další zprávy

reklama