TEST: Volkswagen Caddy 2.0 TDI DSG Alltrack: Užitečný, ale s vážnými handicapy

Za uplynulý půl rok se v naší redakci již několikrát ocitla nová generace modelu Caddy. Až dnes jsme se ale podívali na její nejluxusnější verzí Alltrack. Ta nahrazuje předchůdce s označením Cross Caddy, disponuje pohonem všech kol, skvělou výbavou a v našem případě byl pod kapotou umístěn naftový čtyřválcový dvoulitr spražený s automatem DSG o šesti stupních. Jak moc dobrý je vrcholný Caddy a jde k jeho povaze více automat nebo manuál?

Přidejte svůj názor

Volkswagen Caddy Alltrack 2.0 TDI DSG (2016)
doporučujeme

Poznáte ho na první pohled

Už skoro před rokem jsme mohli poprvé spatřit tvář čtvrté generace VW Caddy. Námi testovaná specifikace Alltrack se ale od ostatních výbav liší poměrně dost. Již od prvního pohledu jsou vidět ostře řezané přídě, k nimž Alltrack přidává plastové lemy blatníků, spodní bodykit s ochrannou motoru a na karoserie vidíme více černých ochranných plastů.

Krom toho počítejme s lehce zvýšeným podvozkem, specifickým designem litých kol a zatmavenými zadními světlomety. Základní tvary karoserie ale zůstaly zachovány, takže zde máme tvar "krabice", dvojici posuvných dveří na boku a poměrně obří páté dveře, které by si zasloužili elektrické ovládání s výškovou pojistkou.

Převeze pětičlenou rodinu?

V interiéru by se mělo podle výrobce pohodlně usadit pět osob, jenže při zátěžovém testu to už tak jednoznačné nebylo. V situaci, kdy si za volant usedne 185 cm vysoký řidič a na místo spolujezdce obdobně vysoký člověk, najednou zjistíte, že se dozadu vejdou další tři lidi s velkými problémy. Pokud to totiž nejsou malé děti okolo věku 12 - 15 let, budou zde starší (větší) osoby trpět především na nedostatek místa pro kolena.

Po delší jízdě pak budou doslova otráveni i z toho, že boční okna nejdou alespoň vyklápět. V době testu už panovaly teploty okolo 25 stupňů a upřímně, zadní zdvojený výdech klimatizace i při plném výkonu chladící soustavy nestačil dostatečně ochladit část pro cestující vzadu.

Zajímá vás celý test? Jeho pokračování najdete zde.

Loading...
Témata: Volkswagen caddy
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Právě se děje

Další zprávy

reklama