TEST: Subaru Levorg 1.6 Sport hýří sebevědomím a zatápí Octavii Combi

Je známým faktem, že černá mamba představuje odvěké nebezpečí pro polovinu obyvatel Afriky. Ale co černý Levorg? Může být ten postrachem třeba pro českou Octavii? Novinka od Subaru k nám zavítala už vloni krátce po prmiéře a my s překvapením zjistili, že cenou ji dokáže směle konkurovat. Dokáže ale zviklat českého zákazníka i v jiných oblastech? Požádali jsme proto domácí zastoupení plejád o nášup a dáváme se do pátrání.

Přidejte svůj názor

Subaru Levorg
doporučujeme

Ceníková kouzla

Já vím, obáváte se o mé duševní zdraví, protože Octavia začíná na 355 tisících, zatímco Levorg startuje částkou 759 tisíc korun. Tak jakápak konkurence? Nuže připravte se na typickou koncernovou alchymii a kouzla s ceníky. Za Octavii kombi zaplatíte minimálně 385 tisíc, v porovnatelné motorizaci 1.8 TSI 563 tisíc, přihoďte do hrnce automatickou převodovku (613 tisíc) a pohon všech kol (666 tisíc) a nakonec zamíchejte s prvky či pakety k přibližnému dorovnání výbavy a dostanete se ještě o pár tisíc výše než u Subaru.

Interiér o level nad Octavií

A propos už v základním stupni Trend je Levorg schopně vybaveným kombíkem a u vyšších výbav Comfort a Sport připlácíte v podstatě jenom za kožené sedačky, o chlup větší displej infotainmentu a pár serepetiček vylepšujících vzhled. I ten nejobyčejnější Levorg ale jezdí na 17″ litých kolech, na cestu si svítí LED světlomety, posádku hýčká dvouzónová automatická klimatizace, elektrické ovládání s automatickým dojezdem u všech oken, infotainment s 6,2″ dotykovým displejem, bluetooth handsfree, parkovací kamera, tempomat, bezklíčkový vstup a startování a spousta dalšího.

A nevýhoda Levorga? Výbavové stupně jsou pevně dány, takže kupříkladu nelze spojit větší 7″ displej a nekožené sedačky a připlácí se jen za jiný než červený odstín karoserie. Dojem z interiéru je výborný a ta tam jsou nářky nad nekvalitními plasty a autorádii z minulého století. Celá vrchní část palubky je měkčená (kde jsi Octavie?) a od druhého stupně výbavy Comfort jsou části výplně dveří, okolí voliče automatu i malý díl uprostřed palubní desky potaženy kůží s modrým prošíváním.

Zajímá vás zbytek testu? Pak klikněte zde!

Loading...
Témata: subaru levorg
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Právě se děje

Další zprávy

reklama