TEST: Útok na Německo v podání Jaguaru F-Pace 2.0d AWD

Jaguar jde s dobou a tak najdeme v jeho nabídce i první středně velké SUV s názvem F-Pace. Za cíl si vzalo konkurovat Audi Q5, Mercedesu GLC Coupe a také BMW X4. Podle výrobce chce novinka na poli SUV zaujmout až 90 procent nových zákazníků, z nichž pak jedna čtvrtina připadá na ženy. Na týden jsme si tak vzali do rukou novinku, která místy vypadá jako nafouklé kupé F-Type s pěti místy k sezení. A co myslíte, povedlo se britské novince zdrtit německou konkurenci?

Přidejte svůj názor

Jaguar F-Pace 2.0d AWD Portfolio
doporučujeme

Design

Kdo zná model F-Type, ten uvidí jasnou inspiraci designérů hlavně vzadu. F-Pace totiž dostal takřka stejné zadní světlomety. Testovaný kus byl navíc ve výbavě Portfolio, která se k vozu velice hodila. Tipli by jste si, že nafocené auto stojí na 20" kolech s pneumatikami o rozměru 255/50 R20? Ano, je to opravdu tak, a to stále není vrchol nabídky, těmi jsou totiž lité dvaadvacítky.

Nový Jaguar F-Pace je navíc docela velkým autem. Do délky totiž měří 4731 milimetrů, ovšem to vůbec neznamená, že by se jednalo o neforemný kus hliníku. Stačí se podívat do fotogalerie na vysokou přední kapotu nebo ztvárnění bočního profilu. Ve výsledku je to opravdu rodinně smýšlející F-Type s geny SUV, který se ve vrcholné výbavě R-Sport neztratí ani vedle Porsche Macan Turbo S.

Interiér

Jelikož Jaguar cílí s novým F-Pacem na mladší populaci zákazníků, jistá dávka dynamičnosti a elegance se musí nacházet taktéž v kabině. Námi testovaný kus tak nabízel skvělá kožená sedadla s vynikajícím bočním vedením a dobrou oporou stehen, digitální přístrojový štít s úhlopříčkou 12,3 palce s možností změnit zobrazení různých údajů nebo širokoúhlý dotykový displej infotainmentu s úhlopříčkou 10,2 palce.

Naopak nepotěší krásně zpracovaný kožený (za příplatek vyhřívaný) volant, na němž bohužel najdeme tolik tlačítek, že i Citroen C5 mu může jenom tiše „závidět". Občasným problémem byla i rychlost palubního systému, kdy se občas stalo, že navigace nebyla tak rychlá, jak jsme od ní žádali. To samé se týká zobrazení obrazu z parkovací kamery, jenž se občas objevil až několik sekund po zařazení zpětného chodu.

Veškeré další dojmy z nového Jaguaru F-Pace najdete v odkazu zde.

Loading...
Témata: jaguar f-pace
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Právě se děje

Další zprávy

reklama