TEST: Škoda Octavia RS TDI 4x4 (2016): Splněný sen mnoha Čechů?

Za poslední rok jsme v naší redakci měli snad všechny možné verze současné třetí generace Octavie. Letošní novinka v podobě verze RS TDI s pohonem všech kol však zaujala velké procento Čechů. Ptáte se proč? Odpověď je jednoduchá, je to přece sportovní Octavie v naftě, s pohonem všech kol, a k tomu zde nechybí automat DSG. A jelikož se díváme na "český sen", nedalo nám to a právě zmíněnou kombinaci jsme si zapůjčili do redakčního testu.

Škoda Octavia III RS TDI 4x4 DSG
doporučujeme

Design

Velké procento fanoušků značky Škoda si pořídilo verzi RS jen díky tomu, že tahle Octavie nabídne solidní agresivitu a dynamičnost. A protože je známo, že model RS se dá různě nakonfigurovat, nebylo pro náš příliš velkým překvapením, že ačkoliv jsme na silnicích pár trojkových Octavií RS potkali, stejně ta naše vypadala naprosto odlišně.

Do testu se nám dostal elegantně vypadající bílý exemplář s logy RS, TDI a 4x4. Vše bylo podpořeno litými koly s povedeným stříbrným designem a byla to právě kola, která dodala testovanému kusu ten pravý šmrnc. Vše zakončoval černý designový paket, který přidává černou mřížku chladiče nebo černé kryty vnějších zpětných zrcátek. A co Vy? Líbí se vám testovaná konfigurace?

Interiér

Zatímco exteriér vypadá poměrně divoce, v interiéru by jste až na drobné změny nepoznali, že sedíte ve variantě RS. Po usednutí do vozu nás přivítala černá celokožená sedadla s vtisknutným logem vRS a pevnými opěrkami hlavy. Ty jsou díky bohu nastaveny na ideální úroveň, takže se málokdy stane (podle nás asi nikdy), že by někomu nebylo po chuti sedět v těchto pohodlných sedadlech. V rámci výbavy RS je zde kožený sportovní multifunkční volant s logem RS, který perfektně padne do ruky a má zploštělé spodní rameno.

V kabině byly po vzoru jiných verzí Octavie plastové dekory imitující karbon. Například u drsnější verze Scout ale najdete imitaci kamene, u obyčejné Octavie například klavírní čerň. Jelikož se jedná o Octavii, asi není potřeba zmiňovat, že místa je v ní dostatek, a to všech směrech. Dozadu se usadí pohodlně tři průměrně vzrostlé osoby a pro rodinné účely nabídne vůz samozřejmě i velký zavazadelník.

Pokračování podrobného testu nové Octavie RS TDI ve čtyřkolce najdete zde.

Témata: Škoda Octavia
Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy