TEST: Audi A3 Sportback 1.4 TFSI CoD Ultra: Rychle a (ne)úsporně

Chcete kompaktní hatchback z německého konceru, ale Seat i Volkswagen je pro vás málo? Pak je další volbou značka Audi, která nedávno omladila model A3. Současně s tím se pod její kapotu podíval zcela nový motor 1.4 TFSI Ultra s technologií vypínání dvou válců označovanou zkratkou CoD. Otázka pak zní, jak vlastně bude fungovat prémiový vůz s mnohdy jen dvouválcem pod kapotou. Nejen na to jsme hledali odpověď v následujícím testu.

Přidejte svůj názor

Audi A3 Sportback 1.4 TFSI Cod Ultra (2016)
doporučujeme

Design

Aktuální generace A3ky letos prošla decentní modernizací, přičemž zvenku to ale poznají jen opravdoví znalci. Napovědět o ní mohou agresivněji tvarované přední světlomety (v naší verzi standardně dodávané xenonové s LED diodami pro denní svícení) nebo lehce změněný design masky chladiče. Kdo by pak nechtěl mít příď s xenony, za příplatek může svou A3 ozdobit skvěle svítícimi světly Matrix LED.

Další změny tady moc nečekejte, pro okořenění byl testovaný kus vybaven paketem S line, který přidával sportovnější nárazníky, prahy a loga S line na karoserii. V kombinaci se šedivým lakem Daytona za příplatek skoro 78 tisíc to autu moc slušelo, o čemž se můžete přesvědčit v galerii.

Interiér

S modernizací přichází i nové technologie a také decentně upravený interiér. Palubní deska je kvalitně zpracovaná, německy strohá avšak velmi pohledná. Trošku nás ale iritovaly výdechy klimatizace výdechy klimatizace, které při nastavení ofuku na posádku nejdou vyklonit tak, aniž by teplý / studený vzduch nebyl směřován přímo na obličej předních pasažérů. Mohou za to drobné otvory po celém obvodu výdechů, skrze něž se vzduch rozptyluje i tam, kam si řidič nežádá.

Posádku naopak potěší krásná příplatková lišta z pravého hliníku, která je v menším provedení umístěna i v předních dveřích a disponuje efektním bílým podsvícením. Tohle se Audi opravdu povedlo. S omlazením auta se drobného vylepšení dočkalo zpracování tlačítek ventilace a na vzhledu středového tunelu. To ale stále není vše, uvnitř testované "novinky" se toho dá najít podstatně více.

Více podrobností o nové Audi A3 hledejte v tomto odkazu.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama