Autem roku 2011 v České republice se stala Alfa Romeo Giulietta

Praha - Autem roku 2011 v České republice se stala Alfa Romeo Giulietta, o titulu rozhodlo 35 předních českých motoristických novinářů. Klub motoristických novinářů (KNM) vyhlásil výsledky ve středu večer.

Přidejte svůj názor

BMW 5er GT
doporučujeme

Na druhém místě skončil manažerský vůz BMW 5/5 GT, třetí je inovativní Opel Meriva, čtvrtou příčku obsadil zástupce malých SUV Dacia Duster a pětici finalistů uzavírá prémiové SUV Volkswagen Touareg.

O titul letos bojovalo celkem 38 automobilových novinek tohoto roku, ze kterých pět postoupilo do finále. V něm pak odborníci rozdělili body podle pravidel vycházejících z renomované evropské ankety Car of the Year (COTY).

Letos se soutěže po dlouhé době neúčastnil žádný model mladoboleslavské automobilky Škoda Auto.

Auto roku 2011 v ČR KMN je nejprestižnější a zároveň jediná odborná anketa hodnotící automobilové novinky na českém trhu. Titul a právo být označován jako Auto roku v ČR KMN získává vůz, který volí porota složená z odborných motoristických novinářů. Vítěze vybírají tito odborníci ve dvou kolech z nominovaných vozidel.

Pro účast v anketě musí každý automobil splňovat řadu podmínek, včetně té základní, že jde o novinku na českém automobilovém trhu. Právě tuto podmínku mladoboleslavská automobilka nesplnila.

Při posuzování jednotlivých kandidátů porotci hodnotí především celkovou konstrukci a design, komfort, bezpečnost, hospodárnost, ovladatelnost, jízdní vlastnosti a chování na vozovce, výkon, funkčnost, plnění ekologických norem a cenu. Jedním z hlavních kritérií umožňujících porovnání nominovaných aut nejrůznějších tříd a kategorií je "value for money" - hodnota získaná za vynaložené peníze.

Pořadí a body finálových vozů Pořadí     Model     Body
1.     Alfa Romeo Giulietta     209
2.     BMW 5/5 GT     189
3.     Opel Meriva     165
4.     Dacia Duster     163
5.     VW Touareg     146

Zdroj: Klub motoristických novinářů

Loading...
Témata: auto, moto | anketa
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama