TEST: Subaru Forester 2.0i-L dostalo nové oči, které vám zachrání krk

Když jsem vloni v létě dopisoval poslední řádky o Foresteru modelového roku 2017, proslýchaly v kuloárech zvěsti o tom, že další ročník přiveze dlouho očekávaný asistenční systém EyeSight. A protože tamtamy se obvykle nemýlí, máme tu dnes auto, kde je EyeSight významnou, ale nikoliv jedinou zajímavou novinkou pro rok 2018.

Subaru Forester 2.0i-L 2018
doporučujeme

Ve znamení neokubismu

Čtvrtá generace lesníka je tu s námi už pět let a je zajímavé sledovat, jak jej Subaru postupně cizeluje a brousí k dokonalosti. Nejvýraznějších změn se dočkal před dvěma lety, kdy byl přepracovaný nárazník se zdůrazněním horizontálních linií a celá příď působí od té doby na pohled nižší a rozkročenější. Stříbřitá ležatá L v její spodní části vhodně doplňují podobně řešenou masku chladiče s inovovaným žebrováním a ladí také s dvoubarevnými disky kol a logem plejád uprostřed. Říká se, že kola dělají auto a tahle se povedla náramně. Na přídi si všimnete i LED pásků denního svícení tvarovaných v souladu s kultem protiběžných pístů. BiLED světlomety se v noci rozzáří a díky funkci SRH (Steering Responsive Headlights) neboli natáčení do zatáček skvěle osvítí i zakroucené okresky. Výborná věc.

Ergonomie a prostor až na prvním místě

Jestliže jste zatím ve Fozzym nikdy neseděli, po usednutí vás překvapí dvě věci. Za prvé prostorná, jednoduše tvarovaná, a tedy i výborně využitelná kabina. A za druhé bohaté prosklení, díky kterému jsou minimalizovány mrtvé úhly šikmo vpřed, ale i dozadu, což je typická bolístka moderních aut. Daní za to je ovšem poněkud kubistický vzhled zvenčí.

Celý test včetně jízdních dojmů a bohaté fotogalerie najdete ZDE na AutoRoad.CZ.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama