TEST: Subaru XV 1.6i EyeSight. Víte, v čem je tohle auto nejlepší na světě?

Subaru XV se jako svébytný model objevilo před šesti lety a dle řeči marketingu mělo jít o zlomový moment značky Subaru. Do té doby se totiž profilovala spíš jako automobilka pro starší zákazníky nebo zapálené petrolheady. A tak přišlo na svět XV – městský crossover s charakteristikami Subaru zabalený do nápaditého vzhledu s cílem přilákat mladší klientelu. A ten teď přijíždí už ve své druhé generaci.

Subaru XV 1.6i-S ES Comfort
doporučujeme

Změny hlavně pod kabátem

Nové XV, za oceánem známé pod názvem Crosstrek, stojí společně s Imprezou na zcela nové modulární platformě SGP. Zvenčí to ale nepoznáte, odkazy na předchozí „ikvéčko“ jsou viditelné už zdálky. V duchu filozofie „dynamic x solid“ jsou plechy karoserie uhlazenější a sportovnější, současně ale nepřišly o prvky robustnosti a pevnosti. Že si auto jen tak nespletete je i zásluha svébytného designu disků kol a palety nabízených barev karoserie.

Z té vyčnívají hlavně pastelové odstíny Sunshine Orange nebo nám svěřené Cool Grey Khaki. Skutečnost, že XV není jen tak obyčejným crossoverem pro parádu, podtrhuje i světlá výška rovných 22 cm, což je mezi konkurencí vysoce nadprůměrné číslo a společně s přejezdovým úhlem 21,6° a nájezdovými úhly 18° resp. 29° vytváří předpoklad pro bezproblémové jízdy polem i nepolem.

Celý test včetně jízdních dojmů a bohaté fotogalerie najdete na AutoRoad.CZ.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama