Kvalita pohonných hmot v Česku? Inspekce provedla kontroly, zde je výsledek

Kvalita pohonných hmot v Česku byla v letošním prvním pololetí nejlepší za dobu provádění kontrol, uvedla dnes Česká obchodní inspekce (ČOI). Její zaměstnanci odebrali od ledna do června 1329 vzorků paliv, ze kterých bylo nevyhovujících deset. Ve stejném období loňského roku neprošlo 14 vzorků.

Přidejte svůj názor

Benzinky
doporučujeme

Meziroční zlepšení zaznamenali kontroloři u automobilových benzinů. Naopak v případě nafty a etanolu E85 podíl nekvalitních vzorků vzrostl. Na stejné úrovni jako loni zůstala jakost stlačeného zemního plynu (CNG) a zkapalněného ropného plynu (LPG).

Zákaz prodeje nevyhovujících pohonných hmot ČOI uplatnila v šesti případech. Celkem se tak do nádrží aut nedostalo více než 20.000 litrů v hodnotě přes 683.000 korun. Za prvních šest měsíců loňského roku vydala ČOI zákaz prodeje přibližně 81.000 litrů pohonných hmot.

ČOI se zaměřila také na kontrolu biopaliv, která se přidávají do pohonných hmot. Obsah metylesterů mastných kyselin ověřili inspektoři u 649 vzorků nafty a obsah etanolu u 504 vzorků benzinu. Ani v jednom případě rozbory neodhalily překročení horní hranice obsahu biosložek v palivu.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Toyota otestuje vůz bez řidiče, vyrazí do rušné tokijské čtvrti

28.10.2019 09:53 Automobilka Toyota začne příští léto v Tokiu veřejně testovat autonomní vozidlo na bázi Lexusu LS…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama