PODVODY: Autobazary se bojí. Navštíví je tajní agenti

Praha - Autobazary by si měly začít dávat pozor na to, jak se chovají k zákazníkům a co jim prodávají. Začnou je totiž obcházet odborníci z nezávislé zkušební organizace Dekra Automobil, kteří budou testovat jejich poctivost. Informuje o tom Aktuálně.cz.

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie
doporučujeme

Mnozí lidé si stěžují na různé podvody a fígle autobazarů, proti nimž jsou téměř bezmocní. Poté, co se stížnosti začaly množit, obrátilo se na Dekru občanské sdružení Věci automobilové, které je o prověřování požádalo.

Kontroloři budou do různých autobazarů chodit anonymně a bez ohlášení. Začnou od září a půjde o proškolené zaměstnance nebo spolupracovníky společnosti, kteří se budou snažit působit co nejdůvěryhodněji.

"Budou to jak jednotlivci, tak třeba i páry, případně celé rodiny včetně dětí," cituje Aktuálně.cz Jana Kupce z Dekra Automobil.

Nebudou kontrolovat jen technické záležitosti, ale také vystupování personálu či odbornost prodejců. A pokud budou mít pochybnosti o autě, nebudou váhat ho prověřit.

"Auto si samozřejmě nekoupíme, ale v případě pochybností při jeho prezentaci můžeme například nechat vůz v rámci zkušební jízdy odvézt do nějakého spolupracujícího servisu v okolí autobazaru a tam jeho stav prověřit," dodal Kupec.

Loading...
Témata: auto, moto | Autobazar
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama