Alarmující! V testu skel uspěly jen 4 ze 158 vozidel

Brno - Policie změřila zájemcům propustnost skel na automobilu. Pouze čtyři vozidla ze 158 měla zatemnění v pořádku, informoval v neděli agenturu Mediafax brněnský policejní mluvčí Pavel Šváb.

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie
doporučujeme

"Propustnost jsme měřili v rámci Motosalonu. Zájem předčil naše očekávání. Za čtyři hodiny přijelo 158 řidičů. I když nás navštívili většinou ti, kteří tušili, že jejich zatemnění není v pořádku, výsledky nedopadly moc dobře. Celkem 154 aut by nesplnilo normu," uvedl Šváb.

Podle něj byl rekordmanem muž, jehož speciální upravené přední sklo vykázalo propustnost od 23 až po 2,6 procenta u horního okraje. "Jeden řidič měl v rozporu s předpisy i čelní sklo. Lidé se podivili i nad tím, že některé firmy zřejmě kvůli zisku lepí již ve výrobě přesně na hranici zatmavená skla," sdělil mluvčí.

Jak dodal, řidič volkswagenu po zjištění špatného stavu odjel a dostavil se k nové kontrole již bez fólií, které nesplňovaly normu. "Napodruhé prošel bez problémů. Jeho příběh je modelový. Automobil koupil už upravený," uzavřel mluvčí s tím, že za přestupek mohou řidiči dostat pokutu do 2000 korun. Pokud je řidič zároveň provozovatelem vozidla, pak může zaplatit až 5000 korun.

Témata: auto, moto | testy aut
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Subaru svolává 2,3 milionu aut k opravě, odhalen problém s brzdovým světlem

01.03.2019 09:38 Kvůli problému s brzdovým světlem hodlá japonská automobilka Subaru svolat po celém světě k opravě…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama