Škoda hledá rodinu na testování elektromobilu Octavia

Praha/Mladá Boleslav - Rodinu mimo okruh svých zaměstnanců, která má zájem testovat elektromobil Octavia Green E Line, hledá automobilka Škoda. Soutěže s názvem "Vyzkoušej si budoucnost osobně: Elektrická Octavia hledá svou rodinu!" probíhá do 7. listopadu, informovala v pátek Škoda Auto.

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie
doporučujeme

Zájemci, kteří se o možnost testovat elektromobil chtějí ucházet, budou podle informací automobilky požádány o vyplnění dotazníku. Ten bude mimo jiné prověřovat podmínky, které jsou nezbytné pro provozování elektromobilu nebo zkoumat vztah rodin k životnímu prostředí. Rodiny musí v dotazníku také uvést příklady opatření, kterými snižují spotřebu energie v domácnostech.

Mezi další předpoklady k účasti rodin s nejméně jedním dítětem patří vzdálenost bydliště od Prahy do 50 kilometrů, která je nezbytná pro snadnou dostupnost eventuální technické podpory. "Zájemci získají více informací na facebookových stránkách společnosti Škoda Auto," doplnil za automobilku Zbyněk Straškraba.

Mezi současné účastníky zkušebního provozu patří nejen orgány státní správy, jako je například ministerstvo životního prostředí, ale také univerzity, významné energetické společnosti (ČEZ) či rodina jednoho ze zaměstnanců společnosti Škoda Auto.

Flotila elektromobilů doposud najela více než 120 tisíc kilometrů na elektřinu, a to především ve městě.

Škoda Octavia Green E Line vychází z modelu Škoda Octavia Combi. Elektromotor poskytuje výkon až 85 kW. Z 0 na 100 km/h vůz akceleruje za dvanáct sekund, maximální rychlost činí 135 km/h. Dobíjení elektromobilu si vyžádá zhruba dvě hodiny.

Loading...
Témata: elektromobily
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama