Test letních pneumatik: Tyto typy jsou životu nebezpečné!

Praha - Teplé počasí získává nadvládu a s ním tradičně přichází povinnost přezout zimní pneumatiky na letní. Ne všechno obutí na trhu je ale bezpečné.

Ilustrační foto
doporučujeme

Autoklub ADAC ve spolupráci s časopisem dTest otestoval letní pneumatiky a hned čtyři z nich nesplňují požadavky. "Důvodem byly velmi špatné jízdní vlastnosti na mokré vozovce," uvedly společnosti v tiskové zprávě.

Závadné typy letních pneumatik:

1) Rotalla Radial F108 (brzdění a mokrá vozovka)

2) Sailun Artezzo SH402 (brzdění a mokrá vozovka)

3) Marangoni Verso (nebezpečné)

4) Kleber Dynaxer HP 3 (nebezpečné)

Test byl zaměřen na rozměry pneumatik - patnáctipalcové, vhodné pro menší typy vozů a sedmnáctipalcové, vhodné pro vozy nižší střední třídy. "U patnáctipalcových modelů byla kvalita o poznání nižší," konstatuje manažer testování časopisu dTest Václav Beneš a dodává: "Překvapením byl špatný výsledek pneumatik Kleber, levné značky koncernu Michelin. Ten se ale současně stal vítězem v dané kategorii s pneumatikami Michelin Energy Saver."

"Výsledky testu sedmnáctipalcových pneumatik, vhodných například pro vozy Audi A3, Opel Astra či Volkswagen Golf, byly poměrně vyrovnané," shrnuje Václav Beneš. Pouze dva výrobky – pneumatiky High Performer Sport HS-2 a Syron Race 1 Plus získaly hodnocení „dostatečně". Dovozci obou typů pneumatik ale slíbili stažení nekvalitních pneumatik z trhu.

Témata: pneumatiky | dtest | auto, moto
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama