Převážíte v autě pneumatiky na přezutí? Mohou vás snadno zabít. Čtěte

Praha - Přeprava zimních pneumatik z garáže na výměnu do servisu může být životu nebezpečná. Upozornil na to Ústřední automotoklub na základě informací německého autoklubu ADAC. Ten se při crash testu zaměřil na tento způsob přepravy a zjistil pár zásadních nedostatků v přepravě pneumatik.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

Výsledky jsou jasné. Pokud jsou pneumatiky uložené volně ve vozidle a v kufru, je možné, že při čelním nárazu v pouhé rychlosti 50 km/h vám proletí až do prostoru posádky. Následky takového střetu jsou pak zpravidla hodně vážné až tragické. Bohužel tento fakt je zapříčiněný samotnou vahou pneumatiky s diskem, která se často pohybuje okolo 15 kg. Celková hmotnost tohoto letícího nákladu je tedy 375 kg.

Jak předejít tragédii

• Pneumatiky je lépe položit rovně na podlahu zavazadlového prostoru a zajistit popruhy nebo sítí.

• U malých vozidel je nejbezpečnější doprava pneumatik v uzavřeném zavazadlovém prostoru.

• Není-li místo v kufru pro všechny pneumatiky, uložte je do prostoru pro nohy za předními opěradly.

Nejenže vám špatně zajištěný náklad může poškodit zdraví, ale hrozí, že můžete také dostat pokutu od policie za špatné upevnění nákladu, který ohrozil ostatní účastníky provozu. V zahraničí je pokuta udělována i za to, že ohrozíte posádku ve vozidle. Například v Rakousku vám za tento přečin hrozí pokuta až do výše neuvěřitelných 5 tisíc EUR (cca 130 000 korun).

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama