Michael Schumacher málem při testu auta srazil "Václava Klause". Podívejte se na video

VIDEO - Na příští týden je naplánována premiéra nové generace modelu Mercedes-Benz třídy C a hlavním testovacím jezdcem, který prověřuje kvality před sériové verze se stal sedminásobný mistr světa v závodech F1, Michael Schumacher.

Přidejte svůj názor 24 komentářů

Michael Schumacher testoval Mercedes a jeho nový systém zabraňující kolizi na figuríně Václava Klause
doporučujeme

Zdroj: YouTube

Právě tento model v těchto dnech testoval ve vývojovém centru značky v Sindelfingenu bezpečnostní systémy vozu, při kterých byla přítomna i figurína našeho bývalého prezidenta Václava Klause!

Nová generace třídy C dostane nový bezpečnostní balíček označený jako Intelligent Drive, který zahrnuje různé systémy, jenž za pomoci radarů a kamer varují řidiče před hrozícím nebezpečí. V případě řidičovi nečinnosti, systémy dokonce sami zasáhnou do řízení.

A právě již zmíněná figurína byla přítomna i v testu, kdy vůz měl automaticky zabrzdit před stojící překážkou. Tou byla postava Klause, a nový Mercedes-Benz třídy C, naštěstí pro pana prezidenta, před ní včas zastavil.

Nová třída C dostane i další systémy, jako je aktivní tempomat Distronic Plus, systém hlídající mrtvý úhlel ve zpětných zrcátkách či systém sledující bdělost řidiče.

Svou premiéru si nový Mercedes-Benz třídy C odbude 13. ledna na autosalonu v Detroitu.

Loading...
Témata: mercedes | Václav Klaus
Vstupte do diskuze (24)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama