TEST: Škoda Yeti 2.0 TDI 4x4 Outdoor - Vylepšený horal

Praha - Jediné SUV v nabídce Škody Auto se do naší redakce podívalo ve své faceliftované verzi vůbec poprvé a tak jsme byli velice zvědavy, jaké dojmy a celkové pocity u nás nejnovější verze Škody Yeti zanechá.

Přidejte svůj názor

Nová Škoda Yeti

O SUV modelu Yeti je známo, že ve své silnější konfiguraci s pohonem všech kol toho zvládne v terénu opravdu hodně, ale přitom ani v běžném provozu se s Yetim neztratíte. Jeho aktuální facelift přinesl spoustu designových změn, mezi které patří například jednotné přední světlomety, které již postrádají kulaté mlhovky vedle masky chladiče. Jak je z našich silnic patrné, Yeti si získal obdiv u českých zákazníků a my jsme se rozhodli, že se pokusíme zjistit, čím vším se malé české SUV může pochlubit.

Design

Krom nových světlometů si lze všimnout i nové masky chladiče a ostřejších rysů v náraznících. V zadní části se taktéž pozměnila grafika světlometů a celkově s rudým lakem karoserie si myslím, že novější verze vypadá „dospěleji" než její předchůdce. Oproti předchozí verzi se navíc faceliftovaný Yeti nabízí hned ve dvou variantách.

První verzí je Škoda Yeti City, jenž je určena pro pohyb především ve městě a do terénu se spíše nehodí. Námi testovaná verze je však druhým typem, označovaným jako Yeti Outdoor. Jak název napovídá, jejím hlavním domovem jsou drsnější silniční podmínky a tak si lze na voze oproti verzi City všimnout četného oplastování karoserie. A v čem že je verze Outdoor ještě dále odlišná od městského provedení City? Krom bohatšího oplastování se drsnější Yeti vyznačuje stříbrnými kryty zpětných zrcátek, jiným designem kol, asistentem rozjezdu do kopce a kontrolou tlaku v pneumatikách. Zmíněné oplastování u verze Outdoor bych však osobně ještě více navýšil, při přímém porovnáním s předchůdcem, totiž u něj oplastování zasahovalo až ke spodní hraně zadních světlometů, u modernizovaného Yetiho se však plasty nacházejí sotva u horní hranice zadního nárazníku.

Facelift Yetimu rozhodně prospěl, zmíněné kulaté mlhovky u masky chladiče byly nahrazeny obyčejnými, lépe vypadajícími mlhovými světlomety ve spodní části předního nárazníku. Vkusným doplňkem byla i litá černá kola a bílá střecha, která dodala terénní verzi Outdoor ten pravý šmrnc.

Celý test čtěte zde

Témata: testy aut | Škoda Yeti
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama