Biatlon | Aktuální informace a zprávy | EuroZprávy.cz

Související články:

Michal Krčmář

Lepší umístění ve stíhačce vzaly Krčmářovi dvě minely, bodoval i junior Karlík

Stíhacími závody mužů i žen v sobotu pokračuje biatlonový Světový pohár v Novém Městě na Moravě. Jako první se tedy v sobotu představili muži včetně Ondřeje Moravce, pro kterého se jednalo o jeho poslední individuální závod v kariéře. Lepší z českých biatlinostů, kteří se tohoto závodu zúčastnili, ale byli jiní. Nejlépe se z Čechů umístil Michal Krčmář , jenž nakonec skončil na 13. místě. Mohl ale skončit daleko lépe nebýt dvou chyb na třetí střelecké položce. Radost z umístění na bodované příčce pak měl i junior Mikuláš Karlík, který dojel na 26. pozici. Moravec pak skončil dvaapadesátý. V závodě triumfoval Francouz Quentin Fillon Maillet, jenž tak navázal na své vítězství ve čtvrtečním sprintu.
Biatlon, ilustrační fotografie

Stíhačku vyhrál Nor Tarjei Boe. Nejlepší Čech Krčmář se zlepšil o 25 míst

Závod, jenž zakončil první týden Světového poháru v Novém Městě na Moravě, vyšel českým barvám docela slušně. Šlo o stíhací závod mužů, kterého se zúčastnili tři Češi Michal Krčmář, Ondřej Moravec a Jakub Štvrtecký. A především prvnímu jmenovanému vyšel tento závod lépe, když si oproti sobotnímu sprintu polepšil nakonec o 25 míst poté, co v neděli skončil čtrnáctý. Stíhačku ovládli norští bratři Boeovy, neboť první dojel do cíle Tarjei Boe, na druhém pak Johannes Boe. Třetí skončil Francouz Desthieux.
Markéta Davidová (ilustrační foto)

Sprint byl pro české biatlonistky lepší než štafeta. Nejlepší Davidová na 12. místě

Čtvrteční štafeta na úvod Světového poháru v Novém Městě na Moravě se českým biatlonistkám vůbec nevydařil, když skončily až na 18. příčce a tak nebylo divu, že si chuť z tohoto zpackaného závodu chtěly vylepšit již v sobotu ve sprintu. Podařilo se, i když nna umístění v elitní desítce české barvy nedosáhly. Nejblíže k němu měla česká jednička mezi ženami !Markéta Davidová, která po desítce dlouho sahala, ale vše se nakonec zhatilo úplně poslední ranou, kvůli které tedy skončila na 12. místě. I další z českých reprezentantek Lucie Charvátová mohla být se svým výkonem spokojena, když si připsala své sezónní maximum 17. místem. Body si připsala i 27. Jessica Jislová. Ze svého devátého triumfu v sezóně se radovala průběžně vedoucí žena Světového poháru Norka Tiril Eckhoffová.
Biatlon, ilustrační fotografie

MS v biatlonu: Nejhorší sprint v historii! Všem čtyřem Češkám se totálně nedařilo

Na sobotní závod v rámci letošního biatlonového světového šampionátu, jenž se v těchto dnech koná ve slovinské Pokljuce, české biatlonistky nebudou vzpomínat rozhodně vůbec v dobrém. Raději by snad na něj co nejrychleji zapomněly. Vždyť zajely nejhorší sprint v historii z českého pohledu, neboť nejlepší Češkou byla až čtyřicátáčtvrtá Markéta Davidová, jež musela během závodu absolvovat až tři trestná kola. To její kolegyně Lucie Charvátová, která ve sprintu obhajovala bronzovou medaili, musela celkem hned na šest trestných kol a společně s krajankou Jessicou Jislovou skončila na 71. místě. Závod sice výrazně poznamenalo větrnné počasí, ale jako omluvu to brát české biatlonistky nemohou. Zlato brala Norka Titil Eckhoffová, které se jak jedné z mála podařilo zajet závod bez toho, aniž by musela na trestné kolo.
SP v biatlonu, Nové Město na Moravě

Nové Město na Moravě slaví úspěch. SP v biatlonu tam bude i v letech 2023, 2025 a 2026

Pokud to situace kolem koronavirové pandemii bude dovolovat, čeští sportovní, a zvláště pak ti biatlonoví, fanoušci těšit na světový biatlon v Česku i v dalších letech. Vedení Mezinárodní biatlovové unie IBU totiž v pátek zveřejnilo kalendář závodů Světového poháru v biatloniu na další čtyři roky, ze kterého vyplývá, že i v letech 2023, 2025 a 2026 se Světový pohár v tomto zimním sportu bude konat v Novém Městě na Moravě. Už dříve se rozhodlo o tom, že v tomto českém středisku se v roce 2024 bude konat i mistrovství světa v biatlonu.
SP v biatlonu, Nové Město na Moravě

Karanténa po příjezdu se týká i sportovců, ohrožuje to akce v ČR

Povinnost pětidenní karantény po příjezdu z velmi rizikových zemí se vztahuje i na profesionální sportovce, kteří cestují do Česka na vrcholné mezinárodní akce. Jejich konání tak může být ohroženo. Týká se to například Světového poháru v běhu na lyžích, který by měl být za dva týdny v Novém Městě na Moravě, březnového SP biatlonistů rovněž na Vysočině nebo úvodního zápasu 2. kola Evropské ligy mezi fotbalisty pražské Slavie a Leicesteru. Ten má termín 18. února.
Michal Krčmář

Skvělá zpráva před blížícím se MS. Stříbro pro navrátilce Krčmáře z mistrovství Evropy

Po pauze způsobené koronavirovou nákazou se nyní biatlonista Michal Krčmář připravuje před blížícím se mistrovstvím světa a to na evropském šampionátu, jež se tento víkend koná v polském Duszniki-Zdroj. V sobotním stíhacím závodě se Michal Krčmář předvedl nejlépe jak mohl, neboť si dojel pro stříbrnou medaili. Nestačil pouze na prvního Ukrajince Arťoma Prymu.
Biatlon, ilustrační fotografie

I přes pád Puskarčíkové uzavřela česká štafeta elitní desítku. Triumfovaly Rusky

V neděli polračuje dalšími svými závody další podnik letošního biatlonového Světového poháru v italské Anterselvě. Právě nedělní program začal ženskou štafetou, kterého se zúčastnilo i české kvarteto ve složení Eva Puskarčíková, Jessica Jislová, Markéta Davidová a Lucie Charvátová. Přestože celý závod z českého pohledu nezačal vůbec dobře, neboť jen krátce po startu upadla Eva Piuskarčíková mající na starost první úsek, nakonec se přeci jen české biatlonistky probojovaly do elitní desítky, kteou nakonec uzavřela. Z premiérového vítězství v sezóně se pak radovalo Rusko.
Markéta Davidová

Davidová sahala v masáku v Anterselvě po medaili, skončila na slušném pátém místě

Konečně se mohl český biatlon dočkat první medaile v této sezóně biatlonového Světového poháru. Mohla se o ni postarat v sobotním závodě s hromadným startem v italské Anterselvě Markéta Davidová, která byla po poslední střelbě dkonce i třetí v průběžném pořadí a i když ji pak předjely dvě biatlonistky, stéměř do samotného závěru byla v ontaktu s medailovými pozicemi. Ke konci ale už české závodnici tolik nejely lyže a i proto nakonec skončila na pátém místě. I s tím ale můžou být rozhodně čeští sportovní fanoušci spokojeni.
Markéta Davidová

Davidová sahala v masáku na první českou medaili v sezóně. Nakonec skončila desátá

Po většinu dobu ženského závodu s hromadným startem, kterým se biatlonistky loučili v neděli s německým Oberhofem, odkud se odeberou společně se svými mužskými kolegy do italské Anterselvy, byla jediná česká reprezentantka Markéta Davidová v celém startovním poli vidět vždy v jeho popředí a i s jedním trestným kolem na kontě sahala po medailovém úspěchu. Jenže na řadu přišla poslední střelecká položka, na které zaznamenala hned dvě chyby a naděje na nejlepší výsledek jakéhokoli českého biatlonisty či biatlonistky v této sezóně Světového poháru tak byly ty tam. Davidová tak nakonec skončila desátá. Tak trochu překvapivou vítězkou závodu se stala Francouzka Simonová.
Biatlon, ilustrační fotografie

Finišmanka Charvátová musela na jedno trestné kolo. Češky i tak braly nejlepší umístění

Česká ženská biatlonová štafeta ve složení Eva Puskarčíkocvá, Jessica Jislová, Markéta Davidová a Lucie Charvátová zanechala v německém Oberhofu jistě velmi dobrý dojem. Během sobotního závodu dokonce české kvarteto sahalo na medailové umístění, nakonec se ale musí spokojit se šestým místem. I to však je pro českou ženskou biatlonovou štafetu nejlepší umístění v této sezóně Světového poháru. Radovat se z něj můžou čeští fanoušci i přes jedno trestné kolo, které musela po poslední střelbě absolvovat finišmanka Lucie Charvátová. Závod pak vyhrály domácí Němky.
Markéta Davidová

Davidová díky výtečnému běhu uzavřela ve sprintu první desítku. Vyhrála Eckhoffová

Ve čtvrtek pokračoval ženským sprintem biatlonový Světový pohár v německém Oberhofu. Českým ženám se v něm dařilo daleko lépe než ve středečním sprintu českým mužům. Nejlepší Češkou totiž byla desátá Markéta Davidová, která uzavřela elitní desítku především díky svému tradičnímu skvělému běhu. Jako již tradičně také tento závod ovládl někdo z Norů, tentokráte Tiril Eckhoffová.
Ondřej Moravec

Sprint v Oberhofu se Čechům totálně nevyvedl. Další závod opět ovládli Norové

Po týdnu pokračuje opět v německém Oberhofu biatlonbový Světový pohár 2020/21. Ve středu byl právě v této německé destinaci na programu mužský sprint, kterého se zúčastnil i český tým poznamenaný několikrát koronavirovou nákazou. Že právě český mužský biatlonový tým neprochází zrovna nejšťastnějším obdobím, to se nakonec ukázalo i v samotném závodě. Nejlepším Čechem byl totiž až osmapadesátý Ondřej Moravec, jeho kolega Jakub Štvrtecký skončil až na 77. místě. Desetikilometrového sprintu se za Česko zúčastnil i český junior Mikuláš Karlík, jenž nakonec dorazil do cíle až jako úplně poslední, devětadevadesátý. Závod jinak ovládli opět Norové, přičemž na nejvyšším stupínku skončil Johannes Boe, pro nějž to tak byla již 51. výhra ve Světovém poháru.
Ondřej Moravec

Smíšenou štafetu vyhráli Rusové, Francouzi neměli dobře namazané lyže. Češi až čtrnáctí

V neděli pokračuje dalšími závody další zastávka biatlonového Světového poháru 2020/21 v německém Oberhofu. Jako první se v tento den představili ti, kteří se zúčastnili dopoledního závodu smíšených štafet. Toho se za českoui stranu zúčastnili především ti, kteří zůstali zdraví, zvlášť, když se těsně předstartem objevila informace o tom, že dalším Čechem s pozitivním testem na koronavirus byl identifikován Tomáš Mikyska. Nakonec se tedy závodu zúčastnilo kvarteto ve složení Jessica Jislová, Markéta Davidová, Jakub Štvretecký a Ondřej Moravec, jenž se po čase opět vrátil do závodění. Jenže ani on nemohl nic udělat lépe tak, aby Češi skončili na nějaké slušné pozici. Protože hned čtrnáctkrát dobíjeli, museli se tak spokojit s až čtrnáctým místem. Výrazně spokojenější byli Rusové, kteří ve složení Kajševová, Mironovová, Loginov, Latypov nakonec ovládli celý závod i díky skvělému finiši, kteří naopak nezvládli vůbec Francouzi a to kvůli špatné práci jejich servisního týmu.
Biatlon, ilustrační fotografie

Norové navázali na páteční sprint a získali všechny medaile i ve stíhačce

Stejně jako tomu bylo v pátečním sprintu, tak i v sobotní stíhačce v německém Oberhofu vypukla jedna velká norská radost. A to nejen ze zisku zlaté, ale i stříbrné a bronzové medaile. Z již jedenáctého triumu v letošním Světovém poháru se radoval Sturla Holm Lägreid, jenž byl následován druhým Dalem a třetím Tarjeiem Boe. Johannes Boe byl až osmý, jenž tak doplatil na své střelecké trápení na poslední střelecké položce. Nejlepším Čechem v závodě byl pětatřicátý Jakub Štvrtecký, díky čemuž si tak připsal šest bodů do celkové klasifikace.
Markéta Davidová

Davidová ve stíhačce sahala po bronzu, nakonec skončila dvanáctá. Závod ovládly Norky

V německém Oberhofu pokračuje v sobotu další podnik biatlonového Světového poháru 2020/21 a to stíhaacími závody. Jako první se v sobotu představily biatlonistky včetně dvou českých a to Markéty Davidové a Evy Puskarčíkové. Prvně jmenovaná Češka byla blízko zisku první medaile pro český biatlon v tomto ročníku, nakonec se jí ale bronz získat nepodařilo a to kvůli zpackané poslední střelbě, po které musela Davidová hned na tři trestná kola a nakonec tak skončila dvanáctá. I tento závod pak ovládlo Norsko a to tentokráte zásluhou dua Tiril Eckhoffová, Marte Röiselandová.
Biatlon, ilustrační fotografie

Norové ovládli mužský sprint. Štvrtecký o pouhou vteřinu nebodoval

Poté, co ženský sprint vyhrála Norka Tiril Eckhoffová se v německém Oberhofu v pátek jel i mužský sprint a i v něm byli vidět norské vlajky nejvýš, jak jen to jde. Nejen že na prvním místě skončil Johannes Thingnes Boe, jenž museel v závodě absolvovat jedno trestné kolo, ale byl následovánn na stupních vítězů hned dvěma svými krajany, starším bratrem Tarjeiem a Sturlou Holmem Lägreidem. Český tým musel do závodu vysat kvůli problémům spojených s koronavirem jen tři závodníky, přičemž tím nejlepším byl až jednačtyřicátý Jakub Štvrtecký, jenž pouze o vteřinu přišel o body do celkové klasifikace.
Biatlon, ilustrační fotografie

Norky po přestávce navázaly na předvánoční výkony. Sprint v Obehofu vyhrála Eckhoffová

Stejně jako tomu bylo před Vánoci, i po Novém roce můžou biatlonoví fanoušci norské vlajky budou vídat vysoko ve výsledkové listině. Úvodní sprint v novém roce konající se v rámci dalšího podniku Světového poháru 2020/21 v německém Oberhofu. A i tentokrát se z vítězství v této disciplíně radovala Norka Tiril Eckhoffová. Co se týče Češek, tak ani jedné z nich se nepodařilo závod odstřílet čistě, nejlepší z nich pak byla nakonec sedmá Markéta Davidová a to i přesto, že v úvodním kole zaznamenela lepší běh než vítězná Eckhoffová.

1 2 3

Další články

Ze společnosti

Návrat středoškoláků do škol: Načasování není podle ředitelů ideální!

Návrat středoškoláků do škol: Načasování není podle ředitelů ideální!

Načasování návratu středoškoláků k prezenční výuce od 24. května není podle zástupců škol ideální, protože ve stejný den začnou maturity. Řada škol tak zřejmě místo běžné výuky zajistí pro žáky náhradní program. Obnovení prezenční výuky ale jinak zjednoduší organizaci rozvrhu, a to hlavně tam, kde se vyučující střídají v různých třídách.

Reklama

Reklama

Aktuálně se děje

před 23 minutami

Izrael

Sirény poprvé zazněly i na severu Izraele, bombardování Pásma Gazy pokračuje

V noci na dnešek zazněly poplašné sirény varující před dopadem raket poprvé také na severu Izraele. Dosud ostřelování z Pásma Gazy, ovládaného palestinskou skupinou Hamás, dosáhlo jen do jižní a střední části Izraele, informovala AFP. Podle reportéra agentury DPA byla slyšet nejméně jedna exploze také ve městě Tel Aviv. Izraelské letectvo celou noc pokračovalo v bombardování cílů v Pásmu Gazy, zničilo také místní velitelství Hamásu, píše list The Jerusalem Post (TJP).

před 10 hodinami

Emmanuel Macron

Macronova strana stáhla podporu kandidátce, měla na plakátech šátek

Strana francouzského prezidenta Emmanuela Macrona stáhla podporu kandidátce, která se na plakát pro místní volby nechala vyfotit s šátkem na hlavě. Pokračuje tak celostátní debata o nošení muslimských šátků, která by podle agentury AP mohla sehrát významnou roli při prezidentských volbách v příštím roce.

před 11 hodinami

Situace v Gaze po izraelských náletech

Eskalující boje mezi Izraelem a Gazou už mají 60 obětí na životech

Třetí den dnes pokračovaly intenzívní boje a vzájemné ostřelování mezi státem Izrael na straně jedné a palestinskými extremistickými skupinami Hamás a Islámský džihád na straně druhé. Hamás, který ovládá Pásmo Gazy, ohlásil dosud 53 palestinských obětí, v Izraeli je jich sedm. Na obou stranách zemřely také ženy a děti, zraněno je několik set lidí. 

před 11 hodinami

Krajský soud v Ostravě

Státní zástupkyně havarovala v opilosti. Od soudu odešla s podmínkou

Okresní soud v Ostravě uložil ostravské krajské státní zástupkyni Petře Tittkové trest 12 měsíců s podmíněným odkladem na 18 měsíců za loňskou nehodu v opilosti, při níž zranila sebe a řidičku protijedoucího vozu. Rozsudek soudu za ublížení na zdraví z nedbalosti a ohrožení pod vlivem návykové látky je nepravomocný, informovala dnes Česká televize na svém webu

před 12 hodinami

před 12 hodinami

Benátky

V italských Benátkách už by neměly kotvit velké lodě

Dolní komora italského parlamentu dnes schválila vládní dekret, který zakazuje kotvení velkých lodích v Benátkách. Obří výletní lodě už by tak neměly proplouvat historickým centrem města a kotvit budou zatím v blízkém přístavu Marghera. Informovala o tom agentura ANSA.

před 13 hodinami

Izraelská armáda se chystá k útoku

Izraelská armáda je připravena na pozemní ofenzivu v Pásmu Gazy

Izrael má možnost zahájit pozemní ofenzivu v Pásmu Gazy, v tuto chvíli to ale nemá v úmyslu a provádí masivní nálety proti cílům Hamásu. Na briefingu s evropskými novináři to dnes řekl mluvčí izraelské armády Jonatan Konrikus. Případnou pozemní operaci v případě eskalace bojů a dalších izraelských ztrát na životech přitom zcela nevyloučil. 

před 13 hodinami

před 13 hodinami

Lidé se chrání před koronavirem, ilustrační foto

Protiepidemická opatření státu hodnotí jako přiměřená dvě pětiny lidí

Opatření státu proti šíření koronaviru považuje 43 procent lidí za přiměřená, podle více než třetiny jsou nedostatečná a 13 procent občanů je vnímá jako přehnaná. Z výsledků dubnového průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM) vyplývá, že oproti únoru se hodnocení opatření významně nezměnilo. Zůstává ale dál výrazně horší než loni v prosinci, kdy za přiměřená označilo vládní opatření 61 procent respondentů.

před 13 hodinami

Boris Johnson, britský premiér.

Země vyzývají k snížení napěti v konfliktu mezi Izraelem a Palestinci

K rychlému snížení napětí vyzvala v souvislosti s poslední eskalací konfliktu mezi Palestinci a Izraelem řada zemí i předních světových představitelů, kladou ale důraz na různé aspekty složité situace. Právo Izraele na obranu proti raketovým útokům hnutí Hamás z Gazy zdůraznily nejen Spojené státy, ale třeba také Německo nebo Rakousko. 

před 14 hodinami

George Floyd zabitý policistou v USA

Floydovo úmrtí dle soudce provázely přitěžující okolnosti, Chauvinovi hrozí vyšší trest

Soudce z amerického státu Minnesota Peter Cahill rozhodl, že loňské úmrtí černocha George Floyda provázely přitěžující okolnosti. Bělošskému expolicistovi Dereku Chauvinovi, který byl uznán vinným z Floydovi vraždy a zabití, proto zřejmě hrozí vyšší než obvyklý trest, napsala dnes agentura AP. Dodala, že s přitěžujícími okolnostmi by mohl Chauvin dostat zřejmě maximálně 30 let vězení. Rozsudek Cahill vynese 25. června.

před 14 hodinami

Radovan Karadžič "srebrenický řezník", bývalý bosenskosrbský vůdce

Karadžić si zbytek doživotního trestu za genocidu odpyká v Británii

Bývalý bosenskosrbský předák Radovan Karadžić, odsouzený za válečné zločiny a genocidu, si odpyká zbytek svého doživotního trestu v Británii. Londýn dnes podle agentury Reuters oznámil, že souhlasí s Karadžičovým přesunem z nizozemského Haagu do věznice na britském území.

před 14 hodinami

Jana Maláčová (ČSSD), ministryně práce a sociálních věcí.

Maláčová je pro ukončení Antiviru. Při rozvolňování už ho nechce prodlužovat

Ministryně práce Jana Maláčová (ČSSD) je pro ukončení programu Antivirus, z něhož stát vyplácí příspěvky na mzdy. Při dalším rozvolňování a příznivém epidemickém vývoji v Česku by už kabinetu nechtěla navrhovat další prodlužování. Ministryně to řekla ČTK. O prodloužení rozhodovala vláda naposledy před necelým měsícem. 

před 15 hodinami

před 15 hodinami

Jens Spahn, německý ministr zdravotnictví.

Německo testovaným usnadní cestování z rizikových oblastí

Německo od negativně testovaných na koronavirus nebude vyžadovat karanténu, pokud přijedou z epidemicky rizikových oblastí, jakou je nyní z pohledu Berlína i Česká republika. Dnes to oznámil německý ministr zdravotnictví Jens Spahn, který zdůraznil, že výjimka se bude týkat pouze rizikových oblastí, nikoli vysoce rizikových oblastí a oblastí s výskytem mutací koronaviru. 

Zprávy odjinud

Více zpráv odjinud

Reklama