Rohlík pomáhá farmářům

Rohlík pomáhá farmářům. Startuje unikátní podpůrný program pro malé dodavatele, Rohlik.cz pomůže s marketingem i financováním

Kurýr firmy Rohlik.cz

On-line supermarket Rohlik.cz startuje nový program „Rohlík pomáhá farmářům” zaměřený na malé dodavatele a producenty. V unikátním podpůrném programu bude zlepšovat jejich postavení na trhu, podporovat jejich produkty, zjednoduší administrativu, logistiku zboží i financování.

Malí, lokální dodavatelé často z různých důvodů nestačí na konkurenci velkých podniků. Při velké produkci se navíc mnohdy ztrácí kvalita, a proto bude Rohlik.cz malým producentům pomáhat na trhu uspět.

„Obdivujeme poctivou práci, kterou farmáři dělají. Proto jim chceme pomoci s prodejem jejich produktů. Díky našemu know-how dokážeme pomoci v mnoha oblastech. Připravíme pro farmáře prostor na reklamu, pomůžeme s obaly nebo se svozem zboží. Se společností Roger jsme navíc vymysleli unikátní podporu v rámci financování. Těmito kroky pomůžeme malým producentům uspět v extrémně složité konkurenci s velkými výrobci,” komentuje start programu CEO Rohlik.cz Petr Pavlík.

Aby se farmáři a lokální producenti mohli soustředit na hlavní činnost svého podnikání, tedy výrobu, online supermarket pomůže také s kontakty na související služby – například obaly a logistiku, aby se produkty dostaly k zákazníkům už do 6 hodin od sklizně. „Covid-19 změnil pravidla prodeje i pro menší farmáře. Prodej se mnohem rychleji přesouvá do on-line prostředí a víme, že někteří dodavatelé na tento přechod nemusí být připraveni. Proto jim chceme situaci usnadnit. Těm stávajícím pomůžeme růst společně s námi, nové rádi přivítáme v naší rohlíkovské rodině. Jsme schopni jim pomoct s udržitelnými obaly, fotkami, logem a samozřejmě s odbytem nebo marketingovou podporou,” přibližuje výhody programu šéfka nákupu Rohlik.cz Mirka Vopatová.

4 základní pilíře podpůrného programu „Rohlík pomáhá farmářům”

SPLATNOST DO 3 DNŮ

Farmáři budou mít svoje faktury zaplacené do 3 dnů. Malí dodavatelé potřebují mít svoje faktury zaplacené rychle, přičemž velké řetězce obvykle trvají až na 30denních splatnostech. Zkrácení splatnosti faktur umožní Rohlík ve spolupráci se společností Roger.

Faktury jsou sdíleny jen elektronicky, což umožní velmi hladký a bezchybný platební styk. Jednoduchá je i práce s doklady, protože dodavatelé všechny objednávky i faktury vyřídí elektronicky na webovém EDI portálu. Okamžitě se tak například dozví, že Rohlík již jejich fakturu zpracoval.

ČTVRT MILIONU NA MARKETING

Každý farmář může získat marketingovou podporu v hodnotě až čtvrt milionu korun. Rohlik.cz tak farmářům pomůže co nejvíce zviditelnit jejich produkty. Rohlík navíc pomůže vytvořit kvalitní fotografie, loga, videa nebo další materiály, které pomůžou posouvat farmářské značky kupředu. Protože i obal prodává, umí Rohlík nabídnout i přípravu vhodných obalů na míru nebo různé oblíbené varianty vratných obalů.

CHYTRÁ LOGISTIKA A UDRŽITELNÉ OBALY

Rohlík pomáhá i s dopravou zboží, aby se dodavatelé mohli soustředit na výrobu, kterou umí nejlépe. Farmářské produkty se díky tomu převážejí ve vhodných dopravních prostředcích a při požadované teplotě přímo z výroby až do skladů Rohlíku. Díky promyšlenému logistickému řetězci se potraviny dostanou k zákazníkovi už za 6 hodin od sklizně.

JEDNODUCHÁ SMLOUVA

Účast v tomto unikátním podpůrném programu je navíc velmi jednoduchá. Rohlík připravil pro malé farmáře zjednodušenou dvoustránkovou dodavatelskou smlouvu. Producenti tak nemusí studovat složitější dodavatelsko-odběratelské smlouvy nebo platit drahé právní služby.

Borůvky od Karla Rodena

Jedním z menších dodavatelů, se kterými Rohlík v současnosti spolupracuje, je herec Karel Roden. Před časem začal na své farmě pěstovat borůvky. „Farmu jsme založili, aby ti, kteří mají rádi borůvky, je měli čerstvé a v chuti, jakou mají mít. Není jednoduché, a to asi ví mnoho farmářů, dostat produkt k zákazníkům rychle. A tahle spolupráce je cesta. Taky jsem rád, že to společně zabalíme, vymysleli jsme ekologické krabičky, na nich logo. Musím říct, že je vše jednodušší, mám z toho radost,“ komentuje spolupráci s Rohlik.cz Karel Roden.

CEO Rohlik.cz Petr Pavlík připomíná vliv koronavirové pandemie: „Jsme pyšní na spolupráci s našimi farmáři a lokálními dodavateli. Myšlenka na podpůrný program nás napadla během pandemie. Nabídli jsme rychle dalším farmářům pomocnou ruku a umožnili jim prodávat své produkty online. A to jim v tu chvíli to hodně pomohlo, protože všichni řešili problémy s odbytem kvůli zavřeným farmářským trhům, restauracím, hotelům i školám. Jsem nadšený, že nyní můžeme představit ucelený a systematický program, jak malým farmářům pomáhat dlouhodobě.”

Crocs žaluje Walmart a další firmy za kopírování svých známých bot

23.07.2021 16:53 Výrobce obuvi Crocs obviňuje Walmart a další firmy z kopírování svých známých barevných plastových…

IKEA ve čtvrtek otevře na pražském Chodově první plánovací studio v ČR

14.07.2021 16:49 V pražském obchodním centru Westfield Chodov se ve čtvrtek otevře nové projekční studio, ve kterém…

Radegast Ratar je podle spotřebitelů nejlepší novinkou

08.07.2021 14:11 Potvrzeno spotřebiteli. Obliba hořkých piv roste. Mimořádně hořký Radegast Ratar zvítězil v…

Těžební společnost OKD loni prohloubila ztrátu na 2,437 miliardy korun

08.07.2021 10:07 Těžební společnost OKD loni prohloubila ztrátu z předloňských 861 milionů na 2,437 miliardy korun.…

Buffett: Miliony malých firem utrpěly strašlivé škody, těm velkým se po…

30.06.2021 11:56 Hospodářské dopady pandemie covidu-19 jsou mimořádně nerovnoměrné. Zatímco statisíce či miliony…

Pro více než 80 procent Čechů je důležité šetřit vodou, ale pouze 28…

29.06.2021 12:56 Šetřit vodou je důležité pro 83 procent českých obyvatel. Vyplývá to z červnového průzkumu…

Zásilkovna začne od července rozvážet balíky na adresu

29.06.2021 11:22 Logistická firma Zásilkovna spustí od července službu doručování na adresu pod názvem Zásilkovna…

ČEZ vyplatí druhou nejvyšší dividendu, 52 korun za akcii

28.06.2021 20:15 Energetická společnost ČEZ vyplatí akcionářům z loňského zisku dividendu 52 korun za akcii před…

PPF získala 90,1 procenta O2 a iniciuje stažení jeho akcií z burzy

24.06.2021 09:44 Investiční skupina PPF získala v rámci zrychleného odkupu podíl 90,01 procenta v operátorovi O2, a…

Fio banka boduje. Její podnikatelský účet vyhrál jedenáctou Zlatou korunu…

21.06.2021 19:53 Jednu zlatou a dvě stříbrné koruny si odnáší česká Fio banka z tradiční soutěže finančních produktů…

Související:

Právě se děje