Dubrovník láme rekordy návštěvnosti. Díky seriálu Hra o trůny

Dubrovník - Přístav Dubrovník na chorvatském pobřeží každoročně zaplavují turisté. Návštěvnost Dubrovníku zvedá také kultovní seriál Hra o trůny z produkce stanice HBO.Turisté v tomto městě, kde se natáčely scény z metropole Západozemí, utrácejí nemalé peníze. Informoval o tom dnes zpravodajský server Croatia Week.

Přidejte svůj názor

Chorvatsko

V neděli odstartovala dlouho očekávaná sedmá série dnes už kultovního fantasy seriálu Hra o Trůny z produkce HBO. Seriál se kromě Irska či Španělska natáčí také v chorvatském městě Dubrovník.

V letech 2012 až 2015 navštívilo Dubrovník 244.415 turistů. Do města a jeho okolí přitom každý rok zavítalo 60.000 fanoušků Hry o trůny. Celkem v Dubrovníku tito lidé strávili 1,5 milionu nocí a utratili téměř 126 milionů kun (443 milionů Kč). V časopisu International Journal of Tourism Research to napsali chorvatští a rakouští ekonomové.

Turistika se na tvorbě hrubého domácího produktu (HDP) Chorvatska podílí zhruba 18 procenty, což je nejvíce v Evropě. Dubrovník, který byl ve středověku důležitým obchodním městem, v současnosti téměř zcela závisí na cestovním ruchu. Fenomén turistiky po známých místech ze seriálů a filmů je stále populárnější. 

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Lyžaři obsadili horská střediska, sněhové podmínky jsou ideální

13.01.2019 17:47 Dostatek sněhu vylákal o víkendu na české a moravské hory desetitisíce lyžařů. Hlavně v sobotu…

Vesmírná raketa? Hrad Roupov skrývá unikátní tajemství

12.01.2019 21:22 Aktualizováno Málo známé zříceniny hradu Roupov všeobecně nepřitahují velkou pozornost, ovšem kdo do těchto míst…

Mešita i antický amfiteátr. Plovdiv je evropským městem kultury, na…

12.01.2019 19:28 Druhé největší bulharské město Plovdiv se dnes oficiálně stalo Evropským hlavním městem kultury pro…

Nejpříjemnější země? Zahraniční turisté v anketě zvolili i Česko

12.01.2019 13:10 Nejoblíbenějším typem ubytování jsou podle jednoho z největších internetových rezervačních portálů…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama