Střípky Afriky naleznete v jihlavské zoo. Připravila pro vás bohatý program

Jihlava – Jihlavská zoologická zahrada zve návštěvníky na program o černém kontinentu. Během posledního srpnového dne se zde setkáte s tradiční africkou kulturou, která je přímo spjatá s přírodou.

Přidejte svůj názor

Fenek

Střípky Afriky

V Zoo Jihlava připravili na poslední den letních prázdnin program Střípky Afriky aneb Malá africká konference v novém. Během neděle 31. srpna vás čeká egyptská břišní tanečnice Sheyla a taneční vystoupení v podání afrického umělce Kaolack Pape Ibrahima Ndiaye, hra na bubny Papise Nyasse a workshop.

V místnosti vstupního areálu budou vystaveny originály tvorby Daniela Havla, který se zaměřuje na portréty afrických zvířat. „Usilovně se snažím zachytit jejich podmanivou krásu a energii. Obdivuji cestovatele, přírodovědce, ochránce kulturního a přírodního bohatství. Bohužel nejsem nic z toho. Jsem malíř. Setkání s nezkrotnou Afrikou chci zprostředkovat ve svých obrazech," říká ke své tvorbě Havel.

V rámci programu můžete ochutnat cvrčky na másle, grilovaná sarančata nebo šváby v těstíčku. Domů si pak z tohoto netradičního dne v zoo můžete odvézt předměty z Afriky a tradiční, ručně vyráběné tuarežské šperky a originální dárkové předměty z Mali. Program Střípky Afriky aneb Malá africká konference v novém má za cíl finančně podpořit Afričany, konkrétně pak například školu v Kamerunu.

Tento den proběhne pod záštitou přírodovědce a ilustrátora Jana Dungela, který se ve své tvorbě zaměřuje zejména na témata přírody a jeho kresby můžete nalézt v padesáti knihách vydaných nejen v ČR, ale také ve Velké Británii, Německu, Francii či Kolumbii. Jeho kresby jsou v pohádkách pro děti, beletrii i časopisech. Kniha „Chováme se jako zvířata?" s jeho ilustracemi byla oceněna Ministerstvem kultury a Památníkem národního písemnictví jako Nejkrásnější kniha roku 1992.

Mláďata fenků

Když už v jihlavské zoo budete, nezapomeňte navštívit pavilon žiraf, kde krom dlouhonohých obyvatel naleznete také nejmenší druh lišky na světě. Uvidíte zde dvě mláďata narozená na konci června, která se mají čile k světu a už pomalu začínají prozkoumávat své okolí.

Fenek berberský je liška, jejíž váha se pohybuje mezi jedním a půldruhým kilogramem. Měří jen 50-65 centimetrů. Zajisté jej neminete, neboť má vzhledem ke svému drobnému tělu obrovské uši, které mají své uplatnění – slouží jako výměník tepla. Žije v písčitých a skalních pouštích severní Afriky.

Trojice antilop

Zoo Jihlava se také nově může pochlubit trojicí antilop, které koncem července do Jihlavy dorazily ze Zoo Bussolengo v Itálii. Zahlédnete je ve výběhu tří žirafích samců společně s dalšími antilopami. Samice mají zlatohnědou barvu a jejich protějšky hnědočerné zbarvení, bílou skvrnku na krku a velké rohy. Tento druh pochází z vlhké záplavové oblasti Jižního Súdánu.

Témata: Zoo Jihlava
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Česko bude lákat cizince na agroturistiku? Nový šéf CzechTourism…

20.03.2019 07:31 Zahraniční turisté by měli do Česka jezdit na více dní než nyní, řekl dnes ČTK nový ředitel státní…

Lyžařská sezona vydrží až do Velikonoc, některé areály ale kvůli…

17.03.2019 19:38 S blížícím se jarem lyžařů v horských střediscích ubývá, především ty menší a níže položené…

Kokořín není jen hrad z písničky. Skrývá tajemnou jeskyni i masivní pevnost

10.03.2019 15:30 S přicházejícím jarem opět nastává příznivé počasí pro celodenní toulky a poznávání krásných…

Hory jsou plné sněhu, Čechy odrazuje teplo. Areály asi zavřou předčasně

03.03.2019 18:09 Ačkoliv česká horská střediska mají sněhu dostatek, zájem o lyžování byl o víkendu v nejlepším…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama