V pražské zoo vítají „sloního býka“ a oslaví křtiny žiraf

Praha – Pražská zoologická zahrada posiluje chov slonů, ve středu do areálu dorazil nový sloní samec Ankhor. Třeba za pár let budou probíhat křtiny v novém sloninci, tak jako tomu bude tuto neděli v prostoru žiraf.

Přidejte svůj názor

Ve vnitřních stájích pavilonu bude Ankhor trávit následující dny, poté se bude seznamovat s venkovními prostory Údolí slonů. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha

Nový sloní samec

V tomto týdnu v noci z úterý na středu přicestoval do pražské zoo barmský sloní samec Ankhor z německého Tierparku Berlin, kde žil od roku 1989.

„Ankhor je 31 letý samec, otec 11 potomků. Do Prahy přijel proto, aby vystřídal našeho samce Mekonga, který se ve vztahu ke slonicím neosvědčil," uvedl ředitel Zoo Praha Miroslav Bobek.

Následující dny bude Ankhor trávit ve vnitřních stájích pavilonu, kam byl vypuštěn z přepravního kontejneru po pěti hodinách cesty. Pak ho čeká seznámení s venkovními výběhy a jeho obyvateli.

Mekong zatím zůstane se stádem, které čítá osm slonů. V budoucnu však bude přesunut do jiné zoologické zahrady na základě rozhodnutí koordinátora Evropského záchovného programu (EEP).

Dvojí křtiny v chovu žiraf

Srpen je v Zoo Praha Měsícem žiraf, který oslavuje založení chovu žiraf v této zoo před šedesáti lety. Oslavy těchto dlouhonohých fešáků vyvrcholí tuto neděli, kdy ve 14 hodin pokřtěni dva letos narození žirafí samečci.

První sameček se narodil 2. Února Dianě a druhý 9. Srpna samici Faře. Jejich otcem je Johan.

Všechno nejlepší do života s hlavou v oblacích popřeje dvěma mladým žirafám dvě kmotry - zpěvačka Lenka Filipová s dcerou Lenny, která je poměrně čerstvým objevem na poli hudby.

Program proběhne u Afrického domu, kde získáte zajímavé informace o životě žiraf, které záhy můžete otestovat ve vědomostním kvízu. A motivováni jeho správným vyplněním skutečně budete, neb pro úspěšné řešitele budou připraveny drobné dárky.

Psali jsme:  

Témata: ZOO Praha
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Historie hradu Kámen: Místo smíru dvou nepřátel a počátek cesty Jiřího z…

08.09.2018 07:45 Málo známý hrad Kámen, jehož název jasně vypovídá o středověké pevnosti vystavěné na žulové skále,…

Praha spustí od 1. dubna 2019 novou turistickou kartu

25.08.2018 12:10 Praha - Praha spustí od 1. dubna 2019 novou turistickou kartu, bude ji vlastnit městská společnost…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější o Cestování

reklama
reklama