V pražské zoo vítají „sloního býka“ a oslaví křtiny žiraf

Praha – Pražská zoologická zahrada posiluje chov slonů, ve středu do areálu dorazil nový sloní samec Ankhor. Třeba za pár let budou probíhat křtiny v novém sloninci, tak jako tomu bude tuto neděli v prostoru žiraf.

Přidejte svůj názor

Ve vnitřních stájích pavilonu bude Ankhor trávit následující dny, poté se bude seznamovat s venkovními prostory Údolí slonů. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha

Nový sloní samec

V tomto týdnu v noci z úterý na středu přicestoval do pražské zoo barmský sloní samec Ankhor z německého Tierparku Berlin, kde žil od roku 1989.

„Ankhor je 31 letý samec, otec 11 potomků. Do Prahy přijel proto, aby vystřídal našeho samce Mekonga, který se ve vztahu ke slonicím neosvědčil," uvedl ředitel Zoo Praha Miroslav Bobek.

Následující dny bude Ankhor trávit ve vnitřních stájích pavilonu, kam byl vypuštěn z přepravního kontejneru po pěti hodinách cesty. Pak ho čeká seznámení s venkovními výběhy a jeho obyvateli.

Mekong zatím zůstane se stádem, které čítá osm slonů. V budoucnu však bude přesunut do jiné zoologické zahrady na základě rozhodnutí koordinátora Evropského záchovného programu (EEP).

Dvojí křtiny v chovu žiraf

Srpen je v Zoo Praha Měsícem žiraf, který oslavuje založení chovu žiraf v této zoo před šedesáti lety. Oslavy těchto dlouhonohých fešáků vyvrcholí tuto neděli, kdy ve 14 hodin pokřtěni dva letos narození žirafí samečci.

První sameček se narodil 2. Února Dianě a druhý 9. Srpna samici Faře. Jejich otcem je Johan.

Všechno nejlepší do života s hlavou v oblacích popřeje dvěma mladým žirafám dvě kmotry - zpěvačka Lenka Filipová s dcerou Lenny, která je poměrně čerstvým objevem na poli hudby.

Program proběhne u Afrického domu, kde získáte zajímavé informace o životě žiraf, které záhy můžete otestovat ve vědomostním kvízu. A motivováni jeho správným vyplněním skutečně budete, neb pro úspěšné řešitele budou připraveny drobné dárky.

Psali jsme:  

Témata: ZOO Praha
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Krkonoše pokryl led, záchranáři vyzývají k opatrnosti

22.02.2019 19:58 Turistické cesty a běžkařské trasy ve vyšších partiích Krkonoš jsou zledovatělé. Lidé by při túrách…

Teplo přilákalo do českých hor tisíce lidí

17.02.2019 20:52 Teplé a slunečné počasí přilákalo o víkendu na české hory tisíce lyžařů. Teploty přes den stoupaly…

Zámek Konopiště: Gotická pevnost skrývá mnohá tajemství

10.02.2019 18:36 Aktualizováno Zámek Konopiště se nachází ve Středních Čechách na Benešovsku. Leží uprostřed rozsáhlého anglického…

Zámek, který nebyl zámkem. Lednicko-valtický areál ukrývá středověké…

10.02.2019 13:38 Lednicko-valtický areál patří k našim vůbec nejnavštěvovanějším destinacím. Svůj zasloužený zájem a…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama