Zahrajte si na mravenečníka. V zoo chystají Den hmyzožravců

Praha – Již poněkolikáté můžete do pražské zoologické zahrady vyrazit a ochutnat „asijské speciality“ – pro návštěvníky je totiž připraven Den hmyzožravců. Můžete se tak zařadit mezi mravenečníky a ochutnat speciality z hmyzu.

Přidejte svůj názor

Nejznámějším hmyzožravcem je mravenečník velký, jehož chov obnovuje Zoo Praha po 12 letech. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha

Během Dne hmyzožravců se můžete seznámit s novým párem mravenečníků velkých, které ve 14 hodin v expozici poblíž Rezervace Bororo slavnostně přivítá režisér Dejvického divadla David Jeřáb.

„Mravenečníci Hannibal a Ella jsou v Praze jen několik týdnů. Samec pochází z Madridu a samice z Varšavy. V pražské zoo mají po dvanáctileté pauze obnovit chov," uvádí kurátor Zoo Praha Vít Lukáš.

V rámci programu tohoto speciálního dne budete mít příležitost ochutnat různé hmyzí speciality. Mezi 11. a 16. hodinou je bude u Vzdělávacího centra připravovat specialistka na entomofagii (využívání hmyzu jako potraviny), Erika Prokešová.

Nebudete však jediní, kdo bude během Dne hmyzožravců hmyz jíst. V pražské zoo proběhne řada speciálních komentovaných krmení, které začne v 10 hodin u hrabáčů v Africkém domě a pak mezi 11 a 15 hodinou před Vzdělávacím centrem krmení axolotlů, ježků, chameleonů, gekončíků a agamy vousaté.

Den hmyzožravců je již tradiční prázdninovou akcí pražské zoo, která slaví úspěchy u návštěvníků všech věkových kategorií od roku 2010. Letos proběhne v sobotu 23. srpna.

Témata: ZOO Praha
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Lyžaři obsadili horská střediska, sněhové podmínky jsou ideální

13.01.2019 17:47 Dostatek sněhu vylákal o víkendu na české a moravské hory desetitisíce lyžařů. Hlavně v sobotu…

Vesmírná raketa? Hrad Roupov skrývá unikátní tajemství

12.01.2019 21:22 Aktualizováno Málo známé zříceniny hradu Roupov všeobecně nepřitahují velkou pozornost, ovšem kdo do těchto míst…

Tisíce lyžařů vyrazily na hory, v Bedřichově auta ucpala silnice

06.01.2019 19:33 Čerstvý sníh z posledních dní o víkendu přilákal do hor v Česku mnoho lyžařů. Třeba v Bedřichově v…

Hory před koncem roku zaplnili lyžaři, někde jsou fronty u vleků

30.12.2018 17:38 Horská střediska v Česku zaplnily tisíce lyžařů, kteří zde chtějí strávit konec roku. Na…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama