Zahrajte si na mravenečníka. V zoo chystají Den hmyzožravců

Praha – Již poněkolikáté můžete do pražské zoologické zahrady vyrazit a ochutnat „asijské speciality“ – pro návštěvníky je totiž připraven Den hmyzožravců. Můžete se tak zařadit mezi mravenečníky a ochutnat speciality z hmyzu.

Přidejte svůj názor

Nejznámějším hmyzožravcem je mravenečník velký, jehož chov obnovuje Zoo Praha po 12 letech. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha
doporučujeme

Během Dne hmyzožravců se můžete seznámit s novým párem mravenečníků velkých, které ve 14 hodin v expozici poblíž Rezervace Bororo slavnostně přivítá režisér Dejvického divadla David Jeřáb.

„Mravenečníci Hannibal a Ella jsou v Praze jen několik týdnů. Samec pochází z Madridu a samice z Varšavy. V pražské zoo mají po dvanáctileté pauze obnovit chov," uvádí kurátor Zoo Praha Vít Lukáš.

V rámci programu tohoto speciálního dne budete mít příležitost ochutnat různé hmyzí speciality. Mezi 11. a 16. hodinou je bude u Vzdělávacího centra připravovat specialistka na entomofagii (využívání hmyzu jako potraviny), Erika Prokešová.

Nebudete však jediní, kdo bude během Dne hmyzožravců hmyz jíst. V pražské zoo proběhne řada speciálních komentovaných krmení, které začne v 10 hodin u hrabáčů v Africkém domě a pak mezi 11 a 15 hodinou před Vzdělávacím centrem krmení axolotlů, ježků, chameleonů, gekončíků a agamy vousaté.

Den hmyzožravců je již tradiční prázdninovou akcí pražské zoo, která slaví úspěchy u návštěvníků všech věkových kategorií od roku 2010. Letos proběhne v sobotu 23. srpna.

Loading...
Témata: ZOO Praha
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nejkrásnější středověký komiks u nás se ukrývá na zámku v Jindřichově…

11.08.2019 14:05 Dnešní zámek, původně gotický hrad, v Jindřichově Hradci byl založen již na počátku 13. století na…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama