Zahrajte si na mravenečníka. V zoo chystají Den hmyzožravců

Praha – Již poněkolikáté můžete do pražské zoologické zahrady vyrazit a ochutnat „asijské speciality“ – pro návštěvníky je totiž připraven Den hmyzožravců. Můžete se tak zařadit mezi mravenečníky a ochutnat speciality z hmyzu.

Přidejte svůj názor

Nejznámějším hmyzožravcem je mravenečník velký, jehož chov obnovuje Zoo Praha po 12 letech. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha

Během Dne hmyzožravců se můžete seznámit s novým párem mravenečníků velkých, které ve 14 hodin v expozici poblíž Rezervace Bororo slavnostně přivítá režisér Dejvického divadla David Jeřáb.

„Mravenečníci Hannibal a Ella jsou v Praze jen několik týdnů. Samec pochází z Madridu a samice z Varšavy. V pražské zoo mají po dvanáctileté pauze obnovit chov," uvádí kurátor Zoo Praha Vít Lukáš.

V rámci programu tohoto speciálního dne budete mít příležitost ochutnat různé hmyzí speciality. Mezi 11. a 16. hodinou je bude u Vzdělávacího centra připravovat specialistka na entomofagii (využívání hmyzu jako potraviny), Erika Prokešová.

Nebudete však jediní, kdo bude během Dne hmyzožravců hmyz jíst. V pražské zoo proběhne řada speciálních komentovaných krmení, které začne v 10 hodin u hrabáčů v Africkém domě a pak mezi 11 a 15 hodinou před Vzdělávacím centrem krmení axolotlů, ježků, chameleonů, gekončíků a agamy vousaté.

Den hmyzožravců je již tradiční prázdninovou akcí pražské zoo, která slaví úspěchy u návštěvníků všech věkových kategorií od roku 2010. Letos proběhne v sobotu 23. srpna.

Témata: ZOO Praha
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Historie hradu Kámen: Místo smíru dvou nepřátel a počátek cesty Jiřího z…

08.09.2018 07:45 Málo známý hrad Kámen, jehož název jasně vypovídá o středověké pevnosti vystavěné na žulové skále,…

Praha spustí od 1. dubna 2019 novou turistickou kartu

25.08.2018 12:10 Praha - Praha spustí od 1. dubna 2019 novou turistickou kartu, bude ji vlastnit městská společnost…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější o Cestování

reklama
reklama