Hradozámecká noc plná divadel, koncertů a speciálních prohlídek. Kam vyrazit?

Během prázdninových dní jste si mohli na hradech a zámcích užít noční prohlídky, prohlídky s pohádkovými bytostmi či třeba divadelní představení. Také poslední víkend prázdnin bude pro návštěvníky zajisté zajímavý – chystá se na ně totiž stejně jako v minulých letech Hradozámecká noc.

Přidejte svůj názor

371
doporučujeme

Hradozámecká noc proběhne letos již počtvrté a oživí tak netradičním programem řadu hradů a zámků. Na každém objektu se program liší. Zde jsou uvedeny hrady a zámky, které se do Hradozámecké noci zapojují:

Území Prahy - Chvalský zámek (Večerní a noční prohlídky s vílou Ohnivkou a skřítkem Matýskem), Zahrady pod Pražským Hradem (Noční prohlídky zahrad a exhibice evropských bojových umění), Valdštejnský palác (Noc otevřených dveří Valdštejnského paláce)

Středočeský kraj - Zámek Březnice (Muž se železnou maskou - barokní dobrodružný příběh), hrad Český Šternberk (Barokní večer), zámek Hořovice (Koncert Radima Schwaba - to nejlepší z muzikálů), hrad Karlštejn (Karlštejnské zločiny v průběhu staletí), zámek Konopiště (Tajemná zákoutí zámku Konopiště - speciální prohlídky), hrad Krakovec (Hudební noc), hrad Křivoklát (Kouzelnická noc), zámek Loučeň (Svatební noc v Sherwoodských hvozdech), zámek Mnichovo Hradiště (Průřez staletími), zámek Mníšek pod Brdy (Kouzlení a alchymie na zámku), zámek Nelahozeves (Za zábavou princů a princezen), zámek Radim (Pyžamkové bloudění), klášter Sázava (Sázavská klášterní den a noc u sv. Prokopa - dílničky, archeologický den, ...), hrad Točník (Romantická muzikálová noc), zámek Zruč nad Sázavou (Do Zruče za rodinou železničních inženýrů), zámek Žleby (Veselá historie aneb O bláznivém nápadu kněžny Libuše)

Jihočeský kraj - Zámek Červená Lhota (lampionová dílna, koncert, plavba na osvětlených pramicích, ...), zámek Dačice (Smrt komedie a Bigbeatové loučení s létem), zámek Kratochvíle (živý oheň v zahradě, koncert, divadlo, ...), hrad Landštejn (Landštejnské legendy), hrad Nové Hrady (Noční kostýmované prohlídky na Nových Hradech s ochutnávkou moštů a pralinek), hrad Rožmberk (kejklíř, šermíři, koncert, povídání s Janem Rosákem, ...), zámek Třeboň (Noční prohlídky s historickými postavami), klášter Zlatá Koruna (vernisáž, prohlídka zpestřená o předčítání z Benediktovy řehole).

Plzeňský kraj - Hrad a zámek Horšovský Týn (Hrad a zámek trochu jinak), klášter Kladruby (Hvězdná noc), zámek Manětín (Večer při svíčkách), hrad Rabí (Středověká noc), hrad Švihov (Noční prohlídky Zrnko pravdy i filmové promítání), hrad Velhartice (Divadelní představení Malý princ).

Karlovarský kraj - Hrad a zámek Bečov nad Teplou (Tajemství bečovského sklepení), zámek Kynžvart (Rozloučení s létem), lázně Kyselka (Lázeňská noc).

Ústecký kraj - Zámek Benešov nad Ploučnicí (Noc na zámku aneb zámecká přespávanda), zámek Červený Hrádek u Jirkova (vernisáž, koncert, kostýmové prohlídky, ohnivá show), zámek Duchcov (Casanova v říši přízraků), hrad Hazmburk (Slavnostní nasvícení hradu až do rána), zámek Jezeří (Hudební noc a noční prohlídka), zámek Krásný Dvůr (Humprecht Jan, trable barokního kavalíra), zámek Libochovice (Strašidelná sklepení), zámek Ploskovice (Staré pověsti české), zámek Velké Březno (divadlo, koncert, speciální prohlídky, ...).

Liberecký kraj - Zámek Frýdlant (Noc na zámku), hrad Grabštejn (S Jiřím Mehlem ze Střelic renesanci vstříc), zámek Hrubý Rohozec („Budiž světlo").

Královéhradecký kraj - Klášter Broumov (Hravá Hradozámecké noc – výstava, prohlídka), zámek Častolovice (Jedinečná atmosféra nočního zámku), zámek Karlova Koruna (Historické prohlídky zámku Karlova Koruna s hrabětem Oktaviánem a jeho manželkou Anežkou), hrad Kost (noční prohlídky), Nový zámek Kostelec nad Orlicí (prohlídky Láska v biedermeieru), zámek Opočno (kostýmy, mýty a legendy), zámek Staré Hrady (rytířské souboje, netradiční prohlídky, pohádky, ...).

Pardubický kraj - Zámek Choltice (Noc s tajuplnými postavami na zámku), hrad Kunětická hora (Noc s lampionovým průvodem), zámek Litomyšl (Hudebně divadelní noc), Nový zámek u Lanškrouna (Mystická noc), zámek Slatiňany (Noční „prohlídky na baterky").

Kraj Vysočina - Zámek Náměšť nad Oslavou (tance, speciální prohlídky, koncert, ...), hrad Orlík nad Humpolcem (prohlídky plné čertů), hrad Roštejn (Dostaveníčko s minulostí).

Jihomoravský kraj - Zámek Bučovice (noční prohlídky), Janův hrad (Janohradské slavnosti), zámek Kunštát (Rok pánů z Kunštátu – koncerty, divadlo, ...), zámek Lysice (netradiční prohlídky), zámek Rájec (Hradozámecká noc s baterkami), zámek Rosice (Klání o srdce dívek a paní), zámek Uherčice (speciální prohlídky sklepení).

Olomoucký kraj - Hrad Bouzov (festival MoravskéHrady.cz), zámek Náměšť na Hané (Noc ve stylu první republiky), hrad Šternberk (kostýmované prohlídky, ohnivá show), zámek Velké Losiny (Rozloučení s prázdninami – hry, pohádky, ...).

Zlínský kraj - Hrad Cimburk u Koryčan (fireshow, prohlídky, alchymistický dílna, ...), zámek Vizovice (Hry lásky a náhody).

Moravskoslezský kraj - Zámek Bruntál (šermíři, prohlídky), zámek Hradec nad Moravicí (Kostýmované prohlídky i noční kino), zámek Kunín (Prohlídky s baterkou, setkání s hraběnkou Walburgou i fotografování v historickém ateliéru), hrad Sovinec (noc s netopýry), hrad Starý Jičín (Strašidelný hrad).

Akce probíhá pod patronací Národního památkového ústavu.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zbiroh: Středověký hrad ve službách armád II. světové války

10.11.2019 19:13 Středověký kamenný hrad zde vznikl již během první poloviny 13. století. Zbiroh tak patří mezi…

Silný vítr zastavil horní úsek lanovky na Sněžku

13.10.2019 11:42 Horní úsek lanové dráhy na Sněžku se dnes ráno kvůli silnému větru nerozjel. Kabinová lanovka na…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama