Oslavte s pražskou zoo její obrovský světový úspěch

Praha – Přáli jste si někdy zajít do jedné z nejlepších zoologických zahrad na světě? Nemusíte daleko! Pražská zoologická zahrada je v desítce nejlepších.

Přidejte svůj názor

Bororo je dočasnou stavbou v Pavilonu velkých savců. Na jeho místě by podle koncepce rozvoje Zoo Praha vzniknout rozsáhlý komplex Amazonie, jak uvedl ředitel zoo Miroslav Bobek. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha

Počátkem minulého měsíce zveřejnil největší cestovatelský server TripAdvisor.com žebříček nejoblíbenějších zoologických zahrad na světě. Žebříček byl sestaven na základě hodnocení milionů uživatelů. Zoologická zahrada v centru české metropole se umístila na sedmém místě.

„Pokaždé, když naší zoo procházím, si uvědomuji, jak je krásná, na jak úžasném místě ji před více než osmdesáti lety založili. Uvědomuji si, že naší povinností je zoo dále rozvíjet, modernizovat tak, aby se v ní skvěle cítila jak zvířata, tak naši návštěvníci. Tým pracovníků zoo pro to dělá maximum," uvedl ředitel zoo Miroslav Bobek.

Zoo Praha se tak pečlivě chystá na podzimní část sezony, během které chce návštěvníkům ukázat důvody, proč je sedmou nejpopulárnější zoo světa. Patří mezi ně historie, krásná poloha, chovatelské úspěchy, koncept expozic, záchrana ohrožených druhů, návštěvnický servis a samotná obliba u veřejnosti.

Více informací najdete nejen v areálu zoo, ale také na webu a Facebooku. Některé podzimní akce budou této tematice přímo věnované, jedná se třeba o Výroční slavnost, která poukáže na historii a tradici zoo a proběhne 28. září, či o Setkání sponzorů a přátel zoo 7. prosince, která jednoznačně souvisí s oblibou u veřejnosti.

„Rozhodli jsme se podělit se o naši radost s širokou veřejností. Sedmička je šťastné číslo. Proto umožníme každého sedmého v měsíci vstup do zoo za jednu korunu všem dětem do 15 let. Budeme rádi, když se do pomyslných oslav zapojí co nejvíce lidí, protože rovněž jim vděčíme za tento úspěch," říká vedoucí oddělení marketingu a PR Vít Kahle.

Témata: ZOO Praha
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Historie hradu Kámen: Místo smíru dvou nepřátel a počátek cesty Jiřího z…

08.09.2018 07:45 Málo známý hrad Kámen, jehož název jasně vypovídá o středověké pevnosti vystavěné na žulové skále,…

Praha spustí od 1. dubna 2019 novou turistickou kartu

25.08.2018 12:10 Praha - Praha spustí od 1. dubna 2019 novou turistickou kartu, bude ji vlastnit městská společnost…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější o Cestování

reklama
reklama