Oslavte s pražskou zoo její obrovský světový úspěch

Praha – Přáli jste si někdy zajít do jedné z nejlepších zoologických zahrad na světě? Nemusíte daleko! Pražská zoologická zahrada je v desítce nejlepších.

Přidejte svůj názor

Bororo je dočasnou stavbou v Pavilonu velkých savců. Na jeho místě by podle koncepce rozvoje Zoo Praha vzniknout rozsáhlý komplex Amazonie, jak uvedl ředitel zoo Miroslav Bobek. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha
doporučujeme

Počátkem minulého měsíce zveřejnil největší cestovatelský server TripAdvisor.com žebříček nejoblíbenějších zoologických zahrad na světě. Žebříček byl sestaven na základě hodnocení milionů uživatelů. Zoologická zahrada v centru české metropole se umístila na sedmém místě.

„Pokaždé, když naší zoo procházím, si uvědomuji, jak je krásná, na jak úžasném místě ji před více než osmdesáti lety založili. Uvědomuji si, že naší povinností je zoo dále rozvíjet, modernizovat tak, aby se v ní skvěle cítila jak zvířata, tak naši návštěvníci. Tým pracovníků zoo pro to dělá maximum," uvedl ředitel zoo Miroslav Bobek.

Zoo Praha se tak pečlivě chystá na podzimní část sezony, během které chce návštěvníkům ukázat důvody, proč je sedmou nejpopulárnější zoo světa. Patří mezi ně historie, krásná poloha, chovatelské úspěchy, koncept expozic, záchrana ohrožených druhů, návštěvnický servis a samotná obliba u veřejnosti.

Více informací najdete nejen v areálu zoo, ale také na webu a Facebooku. Některé podzimní akce budou této tematice přímo věnované, jedná se třeba o Výroční slavnost, která poukáže na historii a tradici zoo a proběhne 28. září, či o Setkání sponzorů a přátel zoo 7. prosince, která jednoznačně souvisí s oblibou u veřejnosti.

„Rozhodli jsme se podělit se o naši radost s širokou veřejností. Sedmička je šťastné číslo. Proto umožníme každého sedmého v měsíci vstup do zoo za jednu korunu všem dětem do 15 let. Budeme rádi, když se do pomyslných oslav zapojí co nejvíce lidí, protože rovněž jim vděčíme za tento úspěch," říká vedoucí oddělení marketingu a PR Vít Kahle.

Loading...
Témata: ZOO Praha
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Silný vítr zastavil horní úsek lanovky na Sněžku

13.10.2019 11:42 Horní úsek lanové dráhy na Sněžku se dnes ráno kvůli silnému větru nerozjel. Kabinová lanovka na…

Červená Lhota: Slavný český zámek se stal dějištěm krvavé tragédie

06.10.2019 11:45 Půvabný zámek plující na hladině rybníka nezapře svůj původ v zemanské tvrzi. Její počátky spadají…

Zámek Blatná: Vodní pevnost a pohodlná rezidence pro Lva

06.10.2019 08:34 Zámek Blatná, to je především malebný zámek uprostřed rybníka ve stejnojmenném městě v jižních…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama