Skanzen v Přerově nad Labem ožije Dožínkovou slavností

Přerov nad Labem – Někde mají Svatováclavské slavnosti, někde Pecen a v Přerově nad Labem se tuto sobotu můžete těšit na Dožínkovou slavnost – V zámku a podzámčí.

Přidejte svůj názor

Skanzen v Přerově nad Labem. Foto: Petr Vilgus

Na Dožínkové slavnosti se přenesete na začátek 20. století, neboť vše se bude točit kolem v dřívějších dobách k životu patřícím zvykům a svátkům. Uvidíte i ukázky lidových řemesel.

Na programu budou koncerty, divadelní představení, předání dožínkového věnce Ludvíku Salvátoru Toskánskému, prezentace historického sboru dobrovolných hasičů. Děti se mohou těšit na spoustu zvířat, které k těmto podzimním slavnostem neodmyslitelně patří. Dále pak na historický kolotoč, střelnici a řadu dalších atrakcí.

Slavnost se uskuteční v prostorách a okolí zámku a ve skanzenu v sobotu 13. září od 10 do 18 hodin.

Dožínková slavnost probíhá v Přerově nad Labem v rámci Dnů evropského dědictví a pořadatelem je obec Přerov nad Labem ve spolupráci s Polabským muzeem a Českým rozhlasem.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

České středohoří aneb toulky krajinou dávných hradů

21.10.2018 22:02 Aktualizováno Poslední slunečné dny lákají mnoho turistů k toulkám hřejivě zbarvenou krajinou. Komu nestačí…

Tajuplný hrad Zvíkov ukrývá tajemství, které v Česku nemá obdoby

20.10.2018 20:18 Aktualizováno Zcela právem je hrad Zvíkov označován za jeden ze skvostů gotické hradní architektury u nás. Byť se…

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama