Do Zoo Praha se dostanete v pondělí takřka zadarmo

Praha – Na státní svátek 17. listopadu se do pražské zoologické zahrady dostanete za pouhou jednu korunu. Ovšem má to háček.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Chov řekomyší v Kamerunu. Foto: Miroslav Bobek
doporučujeme

V současné době měníme jeden telefon za druhý. Nejenom že chceme telefon s lepším vybavením, ale zároveň ty nové mobily tolik nevydrží. Ale jak se zbavit starého? Kam jej odnést? A jak na tom nejlépe ještě vydělat? V Zoo Praha připravili pro své návštěvníky výhodnou nabídku. Kdo v pondělí 17. listopadu odevzdá u vstupu vysloužilý mobilní telefon, dostane vstupenku do zoologické zahrady za pouhou jednu korunu.

Akce probíhá ve spolupráci se společností REMA Systém, která za každý odevzdaný mobilní telefon přispívá částkou 10 Kč na speciální sbírkové konto „Pomáháme jim přežít". Od roku 2010 se v Zoo Praha podařilo vybrat již desetitisíce nepotřebných mobilních telefonů a získané finanční prostředky jsou využívány na podporu strážců Biosférické rezervace Dja v Kamerunu a na projekty směřující k ochraně goril nížinných.

„V oblasti Dja již téměř dva roky provozujeme Toulavý autobus, který umožňuje dětem navštívit záchranné stanice pro primáty a absolvovat vzdělávací program," uvádí ředitel Zoo Praha Miroslav Bobek, který projekt inicioval. „Na jeho jízdy pak děti navazují prací v Ekoklubu přátel Dja. Nejnověji začali s naší pomocí chovat řekomyši, jejichž maso může nahradit maso divokých zvířat, a také sázet stromy."

Za stejných podmínek lze Zoo Praha navštívit také následující pondělí 24. listopadu.

Loading...
Témata: ZOO Praha
Vstupte do diskuze (2)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Horní úsek lanovky na Sněžku kvůli vichřici stojí

08.12.2019 11:07 Horní úsek kabinové lanové dráhy na Sněžku se ráno kvůli silnému větru nerozjel. Provoz lanovky je…

Hrad Kost vydal tajemství. Je mnohem starší, než se uvádělo?

06.12.2019 10:03 Hrad Kost na Jičínsku je pravděpodobně téměř o 100 let starší, než se uvádí. Archeologové při…

Temné tajemství české historie: Byla kamenná hradní věž domovem sirotků?

30.11.2019 21:06 Aktualizováno Malebná zřícenina Sirotčího hrádku patří k neodmyslitelným dominantám Pálavských vrchů. Bělošedé…

Zámek Humprecht: Proč jeho věž zdobí namísto kříže půlměsíc?

29.11.2019 09:59 Raně barokní zámeček Humprecht je pojmenovaný po svém zakladateli, hraběti Janu Humprechtu…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama