Do Zoo Praha se dostanete v pondělí takřka zadarmo

Praha – Na státní svátek 17. listopadu se do pražské zoologické zahrady dostanete za pouhou jednu korunu. Ovšem má to háček.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Chov řekomyší v Kamerunu. Foto: Miroslav Bobek

V současné době měníme jeden telefon za druhý. Nejenom že chceme telefon s lepším vybavením, ale zároveň ty nové mobily tolik nevydrží. Ale jak se zbavit starého? Kam jej odnést? A jak na tom nejlépe ještě vydělat? V Zoo Praha připravili pro své návštěvníky výhodnou nabídku. Kdo v pondělí 17. listopadu odevzdá u vstupu vysloužilý mobilní telefon, dostane vstupenku do zoologické zahrady za pouhou jednu korunu.

Akce probíhá ve spolupráci se společností REMA Systém, která za každý odevzdaný mobilní telefon přispívá částkou 10 Kč na speciální sbírkové konto „Pomáháme jim přežít". Od roku 2010 se v Zoo Praha podařilo vybrat již desetitisíce nepotřebných mobilních telefonů a získané finanční prostředky jsou využívány na podporu strážců Biosférické rezervace Dja v Kamerunu a na projekty směřující k ochraně goril nížinných.

„V oblasti Dja již téměř dva roky provozujeme Toulavý autobus, který umožňuje dětem navštívit záchranné stanice pro primáty a absolvovat vzdělávací program," uvádí ředitel Zoo Praha Miroslav Bobek, který projekt inicioval. „Na jeho jízdy pak děti navazují prací v Ekoklubu přátel Dja. Nejnověji začali s naší pomocí chovat řekomyši, jejichž maso může nahradit maso divokých zvířat, a také sázet stromy."

Za stejných podmínek lze Zoo Praha navštívit také následující pondělí 24. listopadu.

Témata: ZOO Praha
Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Historie hradu Kámen: Místo smíru dvou nepřátel a počátek cesty Jiřího z…

08.09.2018 07:45 Málo známý hrad Kámen, jehož název jasně vypovídá o středověké pevnosti vystavěné na žulové skále,…

Praha spustí od 1. dubna 2019 novou turistickou kartu

25.08.2018 12:10 Praha - Praha spustí od 1. dubna 2019 novou turistickou kartu, bude ji vlastnit městská společnost…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější o Cestování

reklama
reklama