Do Zoo Praha se dostanete v pondělí takřka zadarmo

Praha – Na státní svátek 17. listopadu se do pražské zoologické zahrady dostanete za pouhou jednu korunu. Ovšem má to háček.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Chov řekomyší v Kamerunu. Foto: Miroslav Bobek

V současné době měníme jeden telefon za druhý. Nejenom že chceme telefon s lepším vybavením, ale zároveň ty nové mobily tolik nevydrží. Ale jak se zbavit starého? Kam jej odnést? A jak na tom nejlépe ještě vydělat? V Zoo Praha připravili pro své návštěvníky výhodnou nabídku. Kdo v pondělí 17. listopadu odevzdá u vstupu vysloužilý mobilní telefon, dostane vstupenku do zoologické zahrady za pouhou jednu korunu.

Akce probíhá ve spolupráci se společností REMA Systém, která za každý odevzdaný mobilní telefon přispívá částkou 10 Kč na speciální sbírkové konto „Pomáháme jim přežít". Od roku 2010 se v Zoo Praha podařilo vybrat již desetitisíce nepotřebných mobilních telefonů a získané finanční prostředky jsou využívány na podporu strážců Biosférické rezervace Dja v Kamerunu a na projekty směřující k ochraně goril nížinných.

„V oblasti Dja již téměř dva roky provozujeme Toulavý autobus, který umožňuje dětem navštívit záchranné stanice pro primáty a absolvovat vzdělávací program," uvádí ředitel Zoo Praha Miroslav Bobek, který projekt inicioval. „Na jeho jízdy pak děti navazují prací v Ekoklubu přátel Dja. Nejnověji začali s naší pomocí chovat řekomyši, jejichž maso může nahradit maso divokých zvířat, a také sázet stromy."

Za stejných podmínek lze Zoo Praha navštívit také následující pondělí 24. listopadu.

Témata: ZOO Praha
Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Krkonoše pokryl led, záchranáři vyzývají k opatrnosti

22.02.2019 19:58 Turistické cesty a běžkařské trasy ve vyšších partiích Krkonoš jsou zledovatělé. Lidé by při túrách…

Teplo přilákalo do českých hor tisíce lidí

17.02.2019 20:52 Teplé a slunečné počasí přilákalo o víkendu na české hory tisíce lyžařů. Teploty přes den stoupaly…

Zámek Konopiště: Gotická pevnost skrývá mnohá tajemství

10.02.2019 18:36 Aktualizováno Zámek Konopiště se nachází ve Středních Čechách na Benešovsku. Leží uprostřed rozsáhlého anglického…

Zámek, který nebyl zámkem. Lednicko-valtický areál ukrývá středověké…

10.02.2019 13:38 Lednicko-valtický areál patří k našim vůbec nejnavštěvovanějším destinacím. Svůj zasloužený zájem a…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama