Jaké jsou návštěvy v Zoo Praha na podzim? Plná mláďat a adventních svícnů

Praha – Do České republiky již plně dorazil podzim, ačkoli na konci listopadu v některých dnech stále připomíná spíš babí léto. Nejvíce návštěvníků do zoologických zahrad zavítá v létě, ale i teď mají procházky po zoo svůj půvab. V pražské zoo se navíc můžete seznámit s novými přírůstky, které vás zaručeně rozveselí a zaženou tak podzimní chmury.

Přidejte svůj názor

V Zoo Praha se letos v říjnu historicky poprvé narodilo mládě kočky rybářské. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha

V pražské zoologické zahradě na vás v těchto dnech může vykouknout mládě klokana horského, které začíná pomalu pokukovat po tom, jaký je svět mimo břišní vak jeho matky. Jaký fešák z něj vyroste, můžete vidět na fotografii, kde je zachycen samec klokana horského, jenž si podzim náramně užívá.

Novým přírůstkem je také kotě kočky rybářské, které je prvním mládětem kočky rybářské, které se v pražské zoo narodilo. Zároveň v Zoo Praha uvidíte i mláďata surikat, která budou v dospělosti střežit podzemní chodbičky tak, jak tato zvířata známe.

I během podzimních dnů se můžete těšit na komentovaná krmení a setkání. V úterý si můžete vyslechnout cestovatelské přednášky. Následující dvě soboty (22. a 29. listopadu) jsou přijímány přihlášky na adventní dílny

Na návštěvníky čeká také bohatý program. O víkendech probíhají pravidelná komentovaná krmení a setkání, listopadové úterky jsou věnovány cestovatelským přednáškám.

V sobotu 22. a 29. listopadu mají zájemci možnost zapojit se do adventních dílen ve Vzdělávacím centru, kde si budete moci vyrobit adventní svícen čistě dle vašeho gusta, protože vám bude k dispozici velké množství dekorací. Pokud vás tato nabídka zaujala, předem se na dílny objednejte.

Témata: ZOO Praha
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Hotel na Vánoce či Silvestra? V Česku je téměř vyprodáno, navzdory vyšším…

18.11.2018 11:57 Ubytování v mnoha hotelech, penzionech či chatách v Česku je již teď téměř vyprodáno na období…

České středohoří aneb toulky krajinou dávných hradů

21.10.2018 22:02 Aktualizováno Poslední slunečné dny lákají mnoho turistů k toulkám hřejivě zbarvenou krajinou. Komu nestačí…

Tajuplný hrad Zvíkov ukrývá tajemství, které v Česku nemá obdoby

20.10.2018 20:18 Aktualizováno Zcela právem je hrad Zvíkov označován za jeden ze skvostů gotické hradní architektury u nás. Byť se…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama