Jaké jsou návštěvy v Zoo Praha na podzim? Plná mláďat a adventních svícnů

Praha – Do České republiky již plně dorazil podzim, ačkoli na konci listopadu v některých dnech stále připomíná spíš babí léto. Nejvíce návštěvníků do zoologických zahrad zavítá v létě, ale i teď mají procházky po zoo svůj půvab. V pražské zoo se navíc můžete seznámit s novými přírůstky, které vás zaručeně rozveselí a zaženou tak podzimní chmury.

Přidejte svůj názor

V Zoo Praha se letos v říjnu historicky poprvé narodilo mládě kočky rybářské. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha
doporučujeme

V pražské zoologické zahradě na vás v těchto dnech může vykouknout mládě klokana horského, které začíná pomalu pokukovat po tom, jaký je svět mimo břišní vak jeho matky. Jaký fešák z něj vyroste, můžete vidět na fotografii, kde je zachycen samec klokana horského, jenž si podzim náramně užívá.

Novým přírůstkem je také kotě kočky rybářské, které je prvním mládětem kočky rybářské, které se v pražské zoo narodilo. Zároveň v Zoo Praha uvidíte i mláďata surikat, která budou v dospělosti střežit podzemní chodbičky tak, jak tato zvířata známe.

I během podzimních dnů se můžete těšit na komentovaná krmení a setkání. V úterý si můžete vyslechnout cestovatelské přednášky. Následující dvě soboty (22. a 29. listopadu) jsou přijímány přihlášky na adventní dílny

Na návštěvníky čeká také bohatý program. O víkendech probíhají pravidelná komentovaná krmení a setkání, listopadové úterky jsou věnovány cestovatelským přednáškám.

V sobotu 22. a 29. listopadu mají zájemci možnost zapojit se do adventních dílen ve Vzdělávacím centru, kde si budete moci vyrobit adventní svícen čistě dle vašeho gusta, protože vám bude k dispozici velké množství dekorací. Pokud vás tato nabídka zaujala, předem se na dílny objednejte.

Loading...
Témata: ZOO Praha
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nejkrásnější středověký komiks u nás se ukrývá na zámku v Jindřichově…

11.08.2019 14:05 Dnešní zámek, původně gotický hrad, v Jindřichově Hradci byl založen již na počátku 13. století na…

Výstupový chodník na Sněžku se opět otevře, další omezení bude v září

19.07.2019 09:37 Od dneška od 14:00 bude opět obousměrně otevřený turistický chodník z Růžové hory na Sněžku v úseku…

Pozor v Krkonoších. Sestup ze Sněžky řetězovou cestou je ode dneška uzavřen

15.07.2019 10:59 V Krkonoších dnes začal platit zákaz sestupu ze Sněžky takzvanou řetězovou cestou, která vede po…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama