Jaké jsou návštěvy v Zoo Praha na podzim? Plná mláďat a adventních svícnů

Praha – Do České republiky již plně dorazil podzim, ačkoli na konci listopadu v některých dnech stále připomíná spíš babí léto. Nejvíce návštěvníků do zoologických zahrad zavítá v létě, ale i teď mají procházky po zoo svůj půvab. V pražské zoo se navíc můžete seznámit s novými přírůstky, které vás zaručeně rozveselí a zaženou tak podzimní chmury.

Přidejte svůj názor

V Zoo Praha se letos v říjnu historicky poprvé narodilo mládě kočky rybářské. Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha

V pražské zoologické zahradě na vás v těchto dnech může vykouknout mládě klokana horského, které začíná pomalu pokukovat po tom, jaký je svět mimo břišní vak jeho matky. Jaký fešák z něj vyroste, můžete vidět na fotografii, kde je zachycen samec klokana horského, jenž si podzim náramně užívá.

Novým přírůstkem je také kotě kočky rybářské, které je prvním mládětem kočky rybářské, které se v pražské zoo narodilo. Zároveň v Zoo Praha uvidíte i mláďata surikat, která budou v dospělosti střežit podzemní chodbičky tak, jak tato zvířata známe.

I během podzimních dnů se můžete těšit na komentovaná krmení a setkání. V úterý si můžete vyslechnout cestovatelské přednášky. Následující dvě soboty (22. a 29. listopadu) jsou přijímány přihlášky na adventní dílny

Na návštěvníky čeká také bohatý program. O víkendech probíhají pravidelná komentovaná krmení a setkání, listopadové úterky jsou věnovány cestovatelským přednáškám.

V sobotu 22. a 29. listopadu mají zájemci možnost zapojit se do adventních dílen ve Vzdělávacím centru, kde si budete moci vyrobit adventní svícen čistě dle vašeho gusta, protože vám bude k dispozici velké množství dekorací. Pokud vás tato nabídka zaujala, předem se na dílny objednejte.

Témata: ZOO Praha
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Lyžaři obsadili horská střediska, sněhové podmínky jsou ideální

13.01.2019 17:47 Dostatek sněhu vylákal o víkendu na české a moravské hory desetitisíce lyžařů. Hlavně v sobotu…

Vesmírná raketa? Hrad Roupov skrývá unikátní tajemství

12.01.2019 21:22 Aktualizováno Málo známé zříceniny hradu Roupov všeobecně nepřitahují velkou pozornost, ovšem kdo do těchto míst…

Tisíce lyžařů vyrazily na hory, v Bedřichově auta ucpala silnice

06.01.2019 19:33 Čerstvý sníh z posledních dní o víkendu přilákal do hor v Česku mnoho lyžařů. Třeba v Bedřichově v…

Hory před koncem roku zaplnili lyžaři, někde jsou fronty u vleků

30.12.2018 17:38 Horská střediska v Česku zaplnily tisíce lyžařů, kteří zde chtějí strávit konec roku. Na…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama