V Krkonoších už spustili sněžná děla. Lyžařská sezóna se blíží

Krkonoše - Vlekaři v Krkonoších poprvé v nové sezoně spustili sněžná děla. Se zasněžováním začali v noci ze soboty na neděli na Černé hoře na sjezdovce Anděl.

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie

Prosinec se neúprosně blíží a s ním i začátek lyžařské sezony. Vlekaři jsou už ve střehu a čekají na teploty pod nulou, aby mohli začít zasněžovat. Jako první spustili sněžná děla v noci na dnešek v Krkonoších ve skiareálu Černá hora.

"Klimatické podmínky zatím neumožňují, abychom spustili všechna děla. Teplotu ale hlídáme pečlivě už několik dní a v noci ze soboty na neděli klesla natolik, že jsme mohli spustit prvních pět děl v horní partii Černé hory," říká Zina Plchová ze SkiResortu ČERNÁ HORA – PEC.

Právě na Černé hoře začíná lyžařská sezóna tradičně jako první. Například loni se sjezdovce Anděl lyžovalo už 29. listopadu. "Jako největší český lyžařský resort jsme i letos investovali hlavně do zasněžování. Technickým sněhem máme vybaveno 75% sjezdovek z našich 37,6 km," doplňuje Zina Plchová.

Na některých hřebenech Krkonoš už se místy vyskytuje i přírodní sníh. Podle předpovědi počasí by však měl být začátek prosince teplotně nadprůměrný. Teploty pod nulou mají podle meteorologů přijít až těsně před Vánoci.

Témata: Krkonoše | Lyžování
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Historie hradu Kámen: Místo smíru dvou nepřátel a počátek cesty Jiřího z…

08.09.2018 07:45 Málo známý hrad Kámen, jehož název jasně vypovídá o středověké pevnosti vystavěné na žulové skále,…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama